Upravit stránku
24. 03. 2022

Příště musím být přesnější


Měl na ruce prodloužení. V poslední sekundě, v pozici, z níž mohl skórovat. Dantez Walton však se svým dopichem neuspěl, a tak Beksa prohrála v Kolíně o jediný koš 84:86.

"Měl jsem poslední šanci skórovat. Je to hrozná škoda," začal Dantez Walton své hodnocení středečního neúspěšného duelu od konce, tedy od situace, v níž byl posledním mužem, který při dvoubodové ztrátě mohl dát Bekse naději na pokračování napínavého dramatu. Po nepřesné střele Davida Pekárka se v souboji o odražený míč vyšplhal nejvýše, leč v solidní pozici minul. Sotva se míč dotkl obroučky, zazněl závěrečný klakson. Konec. "Bylo to v poslední sekundě. Je mi to moc líto... Pro příště vím, že musím být přesnější."

Problém jsme měli v obraně

Podobné okamžiky z posledních sekund bývají nejviditelnější a nejzapamatovatelnější.

Přímí aktéři zápasů se však ve většině případů shodnou, že je nelze označit za hlavní příčinu porážky.

Tu hledají jinde, v předcházejícím průběhu utkání. A nejinak tomu bylo i tentokrát. "Měli jsme hrozně velké problémy v obraně," pojmenoval Dantez Walton náš zásadní nedostatek. Hned v první čtvrtině jsme Kolínu povolili nastřílet 27 bodů, a to ještě sezonní top-skórer Geosanu Adam Číž minul několik otevřených pozic za tříbodovým obloukem. "Tým, jako je Kolín, nemůžeme nechávat střílet z volných pozic ať už z tříbodového prostoru, nebo pod košem, protože oni to prostě trestají. Hlavní problém byl v naší špatné komunikaci, ale řekl bych, že celkově obrana byla špatná," řekl dále Dantez Walton.

Zároveň ocenil soupeřovu hru. "Musím dát Kolínu kredit za to, jak hráli, protože hráli opravdu dobře."

Na startu poslední čtvrtiny nám David Pekárek zajistil tříbodovou akcí tříbodové vedení (naše nejvyšší v celém průběhu utkání), ale momentum, které bylo v této pasáži na naší straně, jsme nedokázali využít. Kolín záhy kontroval klíčovou šňůrou 11:0, po níž vedl 5,5 minuty před koncem 76:68 a přes veškeré naše odhodlání už jsme skóre nedokázali přetočit v náš prospěch. "Ztráceli jsme na doskoku, i přesto, že jejich pivot Jelínek se vyfauloval a také Petráš měl hodně faulů. Jejich spoluhráči je však na doskoku dokázali zastoupit," poukázal Dantez Walton na jednoznačnou převahu Geosanu v boji o odražené míče (44 - 28!).

Má-li si Beksa vzít z neúspěšného zápasu něco pozitivního, je to podle Waltonova mínění právě skutečnost, že jsme i při 8bodové ztrátě (ještě 2 minuty před koncem) ukázali odhodlání hrát až do poslední sekundy. "Bojovali jsme až do konce, snažili jsme se vyrovnat. Přestože jsme vlastně skoro celý zápas prohrávali, nedlouho před koncem o 8 bodů, nevzdávali jsme se. Ale bohužel...," litoval nejlepší střelec poražených (21 bodů). "Teď bude důležité podívat se na video, zhodnotit si, co se nám nedařilo a do dalšího utkání jít s odhodláním to zlepšit a zvítězit," burcuje před sobotním duelem v Praze.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti