Upravit stránku
03. 07. 2020

Přípravné zápasy a finále AAC


Celkem osm utkání odehrají pardubičtí basketbalisté před začátkem nového ročníku Kooperativa NBL - rovnou polovinu v domácím prostředí.

Nový ročník Kooperativa NBL začne úvodním kolem základní části v sobotu 12. září.

Beksa odstartuje přípravu na novou sezonu v pondělí 27. července a od poloviny srpna ji čekají i přípravné zápasy.

Těch je na programu celkem šest: tři venku a tři ve Sportovní hale Dašická. První dva duely odehrajeme na soupeřových palubovkách (v sobotu 15. 8. v Nymburku a ve středu 19. 8. v Kolíně), poté v sobotu 22. 8. vyzveme v domácí hale USK Praha. Následovat budou zápasy se Svitavami (úterý 25. 8.), v Hradci Králové (v pátek 28. 8.) a doma s Interem Bratislava (pátek 2. 9.).

V přípravném období vyvrcholí i uplynulý ročník Alpe Adria Cupu.

Do finálové série se probojovaly dva české týmy: BK JIP Pardubice a BK ARMEX Děčín. Vinou pandemie koronaviru se finále neodehrálo, ovšem na základě dohody mezi zástupci obou klubů a vedení Alpe Adria Cupu bude odehráno těsně před startem nové sezony. "Po jednáních se zástupci Děčína i s vedením Alpe Adria Cupu jsme souhlasili s dohráním finálové série. Ze sportovního pohledu je to samozřejmě kompromis k nastalé situaci, nicméně i proto, že k dohrání poháru chyběly pouze dva zápasy a oba finalisté jsou z ČR, jsme rozhodnutí dohrát finále podpořili," uvedl již dříve generální manažer Martin Marek.

Finálový zápas číslo 1 je na programu v sobotu 5. 9. na severu Čech, duel číslo 2 se bude hrát v úterý 8. 9. v Pardubicích.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti