Upravit stránku
08. 09. 2023

Příprava: Zelená Hora vs. Beksa


Ke svému čtvrtému přípravnému utkání odcestují pardubičtí basketbalisté do Polska, kde se v nedělním podvečeru představí na palubovce týmu Zelené Hory.

Podobně jako v předcházejících zápasech, i tentokrát bude stát na druhé straně kurtu velice kvalitní protivník.

"V přípravném období jsem si přál co možná nejkvalitnější soupeře, protože na tomhle levelu chceme v budoucnosti hrát," zdůraznil trenér Dino Repeša. "Ano, můžeme hrát na začátku přípravy proti prvoligovým týmům a třeba vyhrávat o 30 bodů, ale v tom případě nevíš, jak na tom ve skutečnosti výkonnostně jsi. Moje idea byla opačná, hrát proti kvalitě, i když je možné, že každé utkání prohraješ. To nám zároveň ukazuje, že jestli chceme hrát proti takovým týmům, jako jsou Wroclaw nebo Nymburk, musíme se zlepšovat. Slabší soupeři by byli v pořádku, pokud bychom neměli až takové ambice, jaké Beksa má," řekl dále pardubický kouč.

V dosud posledním přípravném duelu s Nymburkem (86:109) scházela zdravotně indisponovaná trojice Tomáš Vyoral, Martin Kheil a Jan Štěrba. "Uvidíme, jaká bude situace s Jurem Škifićem, jenž se zranil ve třetí čtvrtině a v zápase už nepokračoval," zmínil Dino Repeša dalšího osového hráče, jehož trápí zdravotní trable. "Na pozici 4 máme bohužel velký problém. Jan Štěrba přišel do přípravy zraněný, kromě Škifiće jsou na této pozici ještě mladí hráče Matyáš Vrábel s Markem Simonidesem, přičemž především Matyáš nyní dostává dost minut. Uvidíme, jak se situace s našimi "čtyřkami" vyvine, to samé se týká Vya, který měl týden volno."

Není pochyb o tom, že i nedělní střetnutí v Polsku bude pro Beksu nesmírně přínosné. "Myslím, že to bude stejné jako proti Nymburku. Domácí klub má obrovský rozpočet a ve svém středu velmi kvalitní hráče, včetně cizinců. Určitě nás čeká podobně kvalitní, možná ještě kvalitnější soupeř," dodal Dino Repeša.

Utkání BC Enea Zastal Zelená Hora vs. BK KVIS Pardubice začne v neděli 10. září v 17 hodin.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti