Upravit stránku
28. 08. 2023

Příprava: Wroclaw vs. Beksa


Ke svému druhému přípravnému utkání odcestují pardubičtí basketbalisté do Polska, kde je ve středu od 18 hodin čeká velká výzva v podobě stříbrného týmu polské ligy Slasku Wroclaw.

Beksa má za sebou úvodní přípravný duel, v němž na domácí palubovce podlehla Kolínu 61:66.

Trenérské duo Dino Repeša-Vanja Miljković postrádalo hned kvarteto hráčů: kvůli zranění nenastoupili Petr Šafarčík, Jan Štěrba a Martin Kheil, nehrál ani americký rozehrávač Bryce Alford, jenž se připojil ke svým novým spoluhráčům až minulý čtvrtek. Kompletní bohužel nebudeme ani tentokrát. Mimo hru zůstane dlouhodobě zraněný Martin Kheil, i nadále Petr Šafarčík s Janem Štěrbou, navíc otazník visí nad startem křídelníka Davida Pekárka. Svoji pardubickou premiéru si naopak užije Bryce Alford.

Na druhé straně kurtu bude stát velmi kvalitní protivník.

Wroclaw ovládla dlouhodobou část loňského ročníku polské ligy (s bilancí 22/8) a po čtvrtfinálovém postupu přes Trefl Sopoty (3 - 1) a semifinálovém úspěchu s Legií Varšava (3 - 1) nestačila až ve finále na Štětín (2 - 4). "Utkáme se s jedním z nejkvalitnějších týmů polské ligy, s týmem, který hraje Eurocup," předeslal trenér Dino Repeša. "Určitě to pro všechny bude obrovská výzva, ukázat i naši kvalitu v porovnání s tak silným soupeřem, jakým je Slask," řekl dále kouč Beksy. 

"Víme dobře, že mají velmi kvalitní cizince. Na rozehrávce je Javun Evans, který odehrál 56 zápasů v NBA, na křídle výborný litevský střelec Saulius Kulvietis, pod košem figurují 211 cm vysoký běloruský pivot Artsiom Parakhouski nebo 213 cm vysoký Dušan Miletič, jenž odehrál minulou sezonu ve španělské Gironě pod trenérem Aitem. Výborní jsou ale i domácí hráči, například Jakub Niziol na pozici 1/2 či Daniel Golebiowski na pozici 3," vyjmenoval osové muže domácích. Do středečního utkání půjdeme s totožným primárním záměrem, jako do úvodního přípravného střetnutí, tedy rozložit minutáž mezi všechny hráče. "Znovu dáme šanci všem hráčům, které budeme mít na zápasové soupisce," souhlasně přikývl Dino Repeša.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti