Upravit stránku
08. 06. 2018

Příprava v červnu


Žádné prázdniny (zatím), Beksa ani v červnu nezahálí. Po skončení sezony a týdenním odpočinku se většina hráčů znovu zapojila do přípravy.

Koho se společná příprava v právě probíhajícím přechodném období netýká?

Dvojice amerických hráčů Jacksona Kenta a Brandona Spearmana. První jmenovaný odcestoval na konci minulého týdne domů do USA, druhý odletí za několik dnů. S týmem se pochopitelně nepřipravuje ani Jiří Welsch, jenž na konci května oznámil ukončení profesionální hráčské kariéry, Dušan Pandula, jehož působení v Bekse po čtyřech sezonách skončilo a Viktor Půlpán, který je od čtvrtka 7. června s národním týmem v přípravě na další reprezentační blok.

Na co jsou tréninky zaměřené? "Hráči jsou rozděleni do dvou skupin, na rozehrávače a pivoty, přičemž jednou týdně trénujeme pohromadě. Tréninky v obou skupinách jsou zaměřené na rozvoj, respektive zdokonalování a zautomatizování individuálních herních činností. Všechno probíhá s maximální intenzitou, s maximálním důrazem," odpověděl jeden z trenérů Tomáš Bartošek.

Do tréninkových skupin byli zařazeni i hráči z týmů U23 a U19, například Ondřej Výcha, Jakub Čejka, Lukáš Brožek, Alessandro Petric, Vojtěch Nalevanko... "Vybrali jsme do tréninkových skupin některé hráče z týmů U23 a juniorů, aby se mohli konfrontovat s hráči A-týmu, aby si přivykli na rychlost a tvrdost mužského basketbalu a byli platnými hráči v následujících sezonách," doplnil Bartošek.

Červnový tréninkový blok potrvá do pátku 29. června.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti