Upravit stránku
17. 02. 2021

Příprava pokračuje


Dvoutýdenní herní pauza čeká (nejen) pardubické basketbalisty v Kooperativa NBL. Nadstavbová část bude zahájena až po právě probíhající reprezentační přestávce.

V první polovině února hráči Beksy odehráli čtyři utkání - jedno v lize, tři v Českém poháru, to poslední v neděli 14. 2.

Další přidají až v neděli 28. 2., kdy se v rámci úvodního kola nadstavbové části NBL (skupina A1) představí na nymburské palubovce.

Čtrnáctidenní přestávka bude věnována tréninku, někteří zdravotně indisponovaní hráči mají čas k doléčení a jiní se naopak po delší pauze zapojují do týmových tréninků. "Z finálového turnaje Českého turnaje jsme si odnesli pár šrámů. Tento týden vynechávají Kamil Švrdlík a Prokop Slanina, aby doléčili svá zranění," předeslal trenér Adam Konvalinka. "Kamil již pohár dohrával se sebezapřením a kvůli možnosti doléčení vynechává reprezentační kvalifikační okno. Prokop si prošlápl nohu a také on se řádně doléčí. Oba dva budou na start skupiny A1 připraveni," řekl dále trenér.

Velmi pozitivní zprávou je návrat většiny zraněných hráčů do tréninkového procesu.

"Je to tak, stejně tak se vrátil do tréninku Michal Svojanovský," řekl dále Adam Konvalinka. "Pro nás je to skvělá zpráva i kvůli tréninkovému procesu, kde se nám okamžitě zvedne kvalita. Po dlouhé době budeme téměř v kompletním složení. Po návratu Tomáše Vyorala z reprezentace již budeme ladit na start nadstavbové části ve skupině A1."

Pokud jde o zaměření basketbalových tréninků v tomto přípravném mikrocyklu, na čem budeme nejvíce pracovat?

"Nedávná utkání ve FINAL 8 Českého poháru nám ukázala mezery ve hře. Hodně jsme trpěli na obranném doskoku, trápily nás jednoduché ztráty míče. Hodně z toho vychází z kondice, která je určitě jednou z hlavních náplní tréninků v tomto období. Nejdůležitější ale bude zlepšení herního projevu," klade kouč maximální důraz na herní posun. "Zaměříme se  na obranné kombinace, na obranný doskok, který nás hodně trápí a na eliminování výše zmíněných ztrát, vznikajících ze špatného pohybu," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti