Upravit stránku
24. 08. 2023

Příprava: Beksa vs. Kolín


Na konci třetího týdne přípravy čeká pardubické basketbalisty první herní test. V domácí Sportovní hale Dašická vyzvou Kolín, utkání se bude hrát v sobotu 26. 8. od 17 hodin.

Do zápasu nezasáhne zraněný křídelník Martin Kheil, jenž ve středu podstoupil operační zákrok (více jsme psali zde: Martin Kheil zraněn), hrát ještě nebude ani americký rozehrávač Bryce Alford, který přiletěl do Česka ve čtvrtek odpoledne.

"Zápas bude příjemným zpestřením," těší se pivot Kamil Švrdlík.

Kamile, po třech týdnech intenzivního tréninku odehrajeme první přípravné utkání. Bude to vítané rozptýlení?
"Určitě si rádi zahrajeme a trošku změníme rytmus, ve kterém jsme byli úvodní tři týdny, kdy jsme především hodně nabírali fyzičku. Po delší době si konečně zahrajeme zápas, takže to bude pro všechny příjemné zpestření."

Mohl bys v kostce popsat úvodní tři tréninkové týdny?
"Už to nebývá jako dřív, kdy se jenom běhalo. Samozřejmě, že i v současnosti je úvod přípravy zaměřen na nabírání kondice, ale hodně věcí se dělá s balónem, je to basketbalovou formou, spíš jde o herní kondici. Neběháme furt dokola někde po Dukle nebo na oválu, i když na atletickém stadionu jsme také několikrát byli. (pousmál se). Věřím, že budeme na sezonu dobře připraveni."

Postupně se připojují noví hráči, jako poslední přiletěl Bryce Alford. Jak se je daří začleňovat do týmu?
"Myslím si, že i díky tomu, že české jádro zůstalo pohromadě a přidává se k nám jen několik nových kluků, to vypadá dobře. To, jak tým bude fungovat, se ale vždycky pozná až v době, kdy třeba přijdou nějaké těžší okamžiky. Teď fungujeme dobře, uvidíme v listopadu." (rozesmál se)

Informace pro fanoušky:

  • začátek utkání je v 17 hodin
  • jednotné vstupné činí 50 Kč
  • majitelé permanentních vstupenek mají vstup zdarma
  • pro diváky bude otevřena hlavní tribuna, na níž bude volné sezení (vstupenky nebudou na konkrétní místo).

Vstupenky můžete zakoupit online v síti Ticketportal.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti