28. 11. 2015

Deváté vítězství

Po dvou porážkách pardubičtí basketbalisté zabrali a vedeni 19bodovým top-skórerem zápasu Dušanem Pandulou přivezli hodně cenné a důležité vítězství z Ostravy.

14. KOLO KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava vs. BK JIP Pardubice 68:80
(17:21, 20:19, 19:15, 12:24)

Body: Číž 17, Bohačík 16, Hooker 10, Kerr 10, Koloničný 7, Klímek 4, Medvecký 4 - Pandula 20, Nečas 13, Sanders 9, Kohout 8, Půlpán 7, Wall 6, Šoukal 6, Příhonský 5

Hráč utkání: Dušan Pandula

V úvodu zápasu si domácí pomohli třemi rychlými trojkami k vedení 13:6, ovšem po time-outu pardubičtí basketbalisté nastříleli 11 bodů v řadě a skvěle vstoupili i do druhé čtvrtiny, kdy po osmibodové šňůře poprvé vedli dvouciferným rozdílem (stav 17:29). Ve zbývající pasáži první půle se však dopustili několika trestuhodných míčových ztrát, díky nimž Ostravští pohodlně skórovali z brejků - celkem Beksa nahromadila v prvním poločase 10 ztrát! - a přitáhli se na rozdíl jediného koše.

Vyrovnaný zápas se hrál ještě ve třetí části hry, v jejímž závěru se Nová huť dokonce dostala do jednobodového vedení. Nástup do posledního hracího období si ale vzal pod patronát Dušan Pandula, jenž dvěma trojkami a celkem osmi body v rozmezí dvou minut dostal svůj tým do sedmibodového vedení.

"Až na malé výjimky ve druhé čtvrtině jsme měli utkání pod kontrolou a byli jsme lepší než soupeř," podotkl na tiskové konferenci. "Zajímavý je fakt, že během prvního poločasu jsme měli 10 ztrát a v druhém jen 1."

Ostrava trefila celkem 10 trojek, úspěšnost však s přibývajícím časem klesala. "Soupeře držely trojky. To jsme věděli a s přibývajícím časem jsme si to pohlídali a pak se dostával do těžkých pozic, které pak již neproměnil," doplnil Tomáš Bartošek.