18. 11. 2015

I podruhé berou výhru Slezané

Nepovedený vstup našeho týmu do druhého poločasu - úvodní pětiminutovku třetí čtvrtiny prohrál 0:12 a nabral patnáctibodové manko - rozhodl duel ve Slezsku ve prospěch domácích.

12. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK Opava vs. BK JIP Pardubice 86:75
(22:17, 16:18, 27:19, 21:21)

Body: Cvek 17, Jurečka 16, Zbránek 14, Šiřina 13 (+6 as.), Kramný 10, Gniadek 5, Dragoun 3, Vlček 2, Kvapil 2 - Půlpán 16 (+4 as.), Sanders 14, Nečas 12 (+10 d.), Švrdlík 10, Wall 8, Kohout 7, Pandula 6, Škranc 2

Hráč utkání: Viktor Cvek

První poločas měl těžko uvěřitelný průběh.

V úvodu první čtvrtiny jsme velmi dobře bránili, Slezané ostřelovali náš koš především zpoza tříbodového oblouku (prvních osm trojek minuli) a v 6. minutě jsme vedli 11:2! Jenže v následující čtyřminutovce nám domácí, občerstveni 9bodovým Viktorem Cvekem, nasázeli rovných 20 bodů (!!!) a po deseti minutách byli o 6 bodů vpředu!

Velkým problémem byly míčové ztráty, jichž jsme během necelých třinácti minut nakupili 11!!! Od 6. do 14. minuty jsme navíc nastřádali pouhých 7 bodů a po opavské šňůře 25:7 (!) jsme rázem byli v devítibodové propasti (stav 27:18). V závěru první půle jsme se přesto znovu dotáhli: zkraje poslední minuty Jobi Wall trojkoval na 35:35.

Začátek druhého poločasu kopíroval úvod utkání, "jen" zrcadlově obráceně - a bohužel pro Beksu ještě hůře. Zatímco náš tým čekal na první bodový příspěvek skoro 5 minut, Slezané nastříleli 12 bodů v řadě (Jurečka 2 trojky) a poprvé měli dvouciferný náskok (25. minuta - 50:35). Nejvyšší rozdíl ve skóre činil 16 bodů, sedm minut před koncem Opava vedla 69:54, avšak ještě jsme předvedli velkou stíhací jízdu a pět minut před koncem, po šňůře 0:9, jsme byli na dostřel - 69:63.

Slezanům záhy hodně pomohla přesná Jurečkova trojka, na níž sice kontroval ze stejné vzdálenosti Viktor Půlpán, jenže vzápětí se na druhé straně trefil taktéž z perimetru Cvek - dokonce dvakrát za sebou - a dvanáctibodový náskok (78:66) už hostitelé neztratili.

Dalším negativem je zranění kapitána Lukáše Kotase, jenž odehrál jen necelých 9 minut.