Upravit stránku
21. 09. 2015

Převažují pozitiva


Navzdory desetibodové porážce na palubovce německého Mitteldeutscheru, o které rozhodla závěrečná pětiminutovka, převažovala u pardubického kouče Dušana Bohunického po pátém přípravném utkání pozitiva.

Čeho si nejvíce cenil?

"Toho, že jsme dokázali být konkurenceschopní velice kvalitnímu týmu," odpověděl trenér Beksy, jemuž i v pátek, stejně jako ve všech předchozích přípravných duelech, scházeli stěžejní podkošoví hráči Ondřej Kohout a Radek Nečas.

Podruhé v přípravě jsme prohráli, nicméně odehráli jsme velice dobré utkání s nesmírně kvalitním týmem, souhlasíte?
"Určitě ano. Mitteldeutscher byl stejně kvalitní tým jako Nymburk, možná ještě výše, protože hrál ve větší rotaci. Skutečně to pro nás byl velmi kvalitní zápas. Pro mě je pozitivní, že jsme dokázali být velmi konkurenceschopní. Samozřejmě v průběhu utkání byly momenty, které bychom měli řešit lépe, ale spokojenost panuje hlavně s tím, že jsme nevypadli na nějaký delší úsek ze hry, že by nás domácí dokázali převálcovat. Můžeme být jen rádi za takovéhle soupeře v přípravě."

Jak si ceníte toho, že tým velmi dobře zareagoval za nepříznivého stavu, kdy jsme ve třetí čtvrtině prohrávali o 14 bodů?
"V těchto pasážích jsme dostali několik jednoduchých košů, ale tým to nepoložilo. V dalších momentech jsme zahráli velmi dobře v obraně a vyráželi jsme do rychlých protiútoků. V postupném útoku nám dobře putoval míč, dokázali jsme ho dopravit na hráče, kterým se dařilo: Jobi Wall dal nějaké trojky, Dušan Pandula měl výborné vniky do vymezeného území... Pro mě bylo velmi povzbuzující, že tým i za takovéhoto stavu dokáže pracovat a nepoloží se."

Na začátku čtvrté čtvrtiny, kdy jsme stahovali dvouciferné manko, jsme měli úsek čtyř útoků v řadě zakončených úspěšnou trojkou. Zažil jste někdy takovouto pasáž?
"Zažil jsem to jako hráč, když jsem hrál na Spartě s Pavlem Milošem - tehdy to jinak nekončilo, než samými trojkami (smál se). Pro mě to bylo příjemné i z toho pohledu, že to nebyly náhodné střely, ale šlo o dobré rozestavení hráčů a dobrý pohyb míče, díky tomu jsme si vytvořili volné pozice a tyto střely jsme proměňovali."

Vnímáte jako další pozitivum výborné minuty mladých hráčů Tomáše Šoukala a Davida Škrance?
"Tomáš Šoukal odehrál velmi dobře celý úsek, který hrál. Platí to o hře na útočné polovině hřiště, myslím si, že z pohledu obrany má stále ještě rezervy. David Škranc měl velmi dobré momenty v první půlce, ve druhé si v obraně také mohl lépe poradit s některými situacemi v obraně, nicméně celkově vnímám pozitivně, že byli konkurenceschopní v zápase s kvalitním německým týmem."

Hovoříte o německém týmu, nicméně tři čtvrtiny byly tvořeny zahraničními hráči z USA či Chorvatska. S jakým herním stylem jsme se tedy vlastně porovnávali?
"S organizovaným basketbalem, s jednoduchými vstupy do útočných systémů, což je krédo současného basketbalu. Invidivuální kvality hráčů byly opravdu na vysoké úrovni, především to platilo u pivotů v dolním postavení, a také u Širiševiče na pozici křídla, který dal v závěru dvě klíčové trojky. Znovu zopakuji, že jsem velice rád, že jsme měli možnost hrát proti takto kvalitnímu týmu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti