Upravit stránku
27. 09. 2023

Přesvědčivě


Druhý zápas, druhá výhra! Pardubičtí basketbalisté zvládli svoji domácí premiéru v novém ročníku Kooperativa NBL úspěšně a hostující Brno porazili přesvědčivě o 18 bodů.

2. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. Basket Brno 91:73
(29:16, 20:14, 22:25, 20:18)

Až na úvodní čtyřminutovku, v níž hosté několikrát mírně vedli (nejvíce o 3 body), jsme byli neustále bodově vpředu. Ke druhému triumfu v rozbíhající se sezoně jsme vykročili již mezi 6. a 10. minutou, kdy jsme 16 body za sebou (!) ukázali soupeři záda. Ačkoliv jsme v průběhu druhého poločasu vedli až o 23 bodů, Brno nerezignovalo a 3,5 minuty před koncem se přitáhlo na jednociferný rozdíl (78:69), ovšem v následující pasáži jsme kontrovali 5 body v řadě a zápas jsme zkontrolovali až do konce. Dominovali jsme na doskoku (celkem 47 - 28, z toho útočné 17 - 6, body z druhých šancí 23 - 7), pomohli jsme si i 17 body z rychlých protiútoků.

Průběh utkání

V počáteční fázi útoky jednoznačně dominovaly nad obranami a skóre se velmi rychle posunulo na průběžných 13:16 (hosté proměnili 7 z úvodních 8 střel z pole!!), na což nespokojený pardubický kouč Dino Repeša reagoval prvním time-outem. Po něm jsme výrazně zagresivnili hru na obranné polovině hřiště (včetně dvou získaných míčů), a vedeni on-fire křídelníkem Davidem Pekárkem (na začátku 10. minuty měl na kontě již 14 bodů!) jsme 13 body za sebou velmi rychle unikli do dvouciferného trháku (26:16).

Brňané, tlačeni do výrazně těžších střeleckých pozic než v úvodní pasáži utkání, minuli do konce čtvrtiny 7 střel v řadě (tři z nich přišly až v poslední sekundě limitu na útok!) a tečku za touto částí hry napsal Tomáš Vyoral přesnou trojkou zároveň s klaksonem.

Na palubovce jsme plně vládli i nadále. Mezi 7. a 15. minutou jsme soupeři povolili natřádat pouhé 3 body (střelba z pole 1/12) a v polovině druhé čtvrtiny jsme měli na kontě dvojnásobný počet bodů než Brno (stav 38:19). Jedním ze zásadních aspektů příznivého vývoje byl i poměr útočných doskoků (do půle 11 - 1, body z druhých šancí 15:0!!). Přesně 1,5 minuty před přestávkou Petr Šafarčík svojí dalekonosnou úspěšnou trojkou zaokrouhlil rozdíl na 20 bodů (47:27) a po dvou minutách třetí čtvrtiny Joey Brunk dvěma koši zvýšil až na 56:33 - jednalo se o nejvyšší rozdíl ve skóre v celém průběhu utkání.

Brno, vedené aktivním rozehrávačem Ondřejem Šiškou, sice záhy rychlou šňůrou 2:12 snížilo hrozivé manko na hratelnějších 13 bodů, jenže právě Šiška (v té době 18bodový) se dopustil své druhé nesportovní chyby, čímž pro něj utkání předčasně skončilo. Tomáš Vyoral s Davidem Pekárkem poté přispěchali s úspěšnými trojkami, dvoubodovými koši na ně navázali Matěj Burda s Josefem Potočkem a rozdíl se znovu přehoupl přes 20bodovou hranici (71:50).

Hned v sobotu 30. září nás čeká další domácí utkání, v němž ve Sportovní hale Dašická vyzveme Ostravu (začátek v 17:30). Vstupenky můžete zakoupit již nyní online v síti Ticketportal.

Ohlasy po utkání

Dino Repeša (trenér BK KVIS Pardubice):
"Začali jsme podobně jako v posledním přípravném zápase s Ústím: ne dobře v obraně. Potom přišli na hřiště hráči z lavičky a ukázali přesně takovou energii v obraně, s jakou chceme hrát. Brno dalo za poločas 30 bodů, v této pasáži jsme předváděli takovou obranu, jakou chceme hrát. Ve druhém poločase jsme vedli o 23 bodů, soupeř pak sice snížil, ale důležité je vítězství. I to, že hrálo všech 11 hráčů a budeme mít dobrou energii do sobotního utkání s Ostravou. Každá výhra je důležitá. Liga bude velmi dlouhá, je před námi ještě spousta utkání a my musíme pokračovat tak dobře, jak jsme začali. Jeden špatný zápas může všechno změnit, což rozhodně nechceme!"

David Pekárek (hráč BK KVIS Pardubice):
"Myslím si, že zejména v prvním poločase jsme odehráli dobrý part. Od poloviny úvodní čtvrtiny jsme začali dobře bránit a z toho plynuly naše jednoduché koše v tranzici, čímž jsme si vytvořili výraznější náskok a víceméně jsme ho dokázali udržet na komfortních 18 bodů až do konce. Mně osobně se povedl vstup, za což jsem samozřejmě rád, a hlavně: zápas jsme vyhráli, takže lepší start na domácí půdě jsme si nemohli přát."

Martin Vaněk (trenér Basket Brno):
"Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Hráli jsme přesně tak, jak jsme si řekli a jak jsme potřebovali. Nevím, z jakého důvodu - stalo se nám to už ve druhém zápase -, najednou mi přijde, že máme strach atakovat koš, hrajeme hrozně složitě, přitom to není naše hra. My musíme hrát jednoduše. Ve druhém poločase jsme zjednodušili hru a dokázali jsme se Pardubicím trošku přiblížit, ale bohužel, domácí mají zkušený tým a my si proti takto zkušenému týmu nemůžeme dovolit takové výpadky, jaké jsme dnes měli. Musíme hrát od začátku do konce stejně, bez bázně a hany, a pak můžeme hrát s každým. Pokud budeme mít takovéhle výpadky, prostě to nebude dobré."

Matěj Rychtecký (hráč Basket Brno):
"Po dobrém začátku jsme bohužel přestali být koncentrovaní. Pardubice natáhly svou šňůru na 16:0, my jsme v této pasáži nedokázali proměnit nějaké důležité koše. Klíčové bylo, že domácí nás přeskákali na útočném doskoku, hlavně v prvním poločase. O přestávce jsme si řekli, že náš hlavní point pro druhý poločas bude víc bojovat na doskoku. Celkem se nám to podařilo, stáhli jsme naši ztrátu i pod 10 bodů, ale hráli jsme v užší rotaci: už bez vyfaulovaného Ondry Šišky a chyběl nám i Jakub Krakovič. Snažili jsme se dát do toho všechno, ale bylo to těžké a bohužel to nevyšlo."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti