Upravit stránku
07. 02. 2024

Přestřelka. A prohra o koš


Tenhle zápas měl grády! V atraktivní ofenzívní přestřelce padlo dohromady 32 trojek (!), a byť Opava trefila o dvě méně, odvezla si z Pardubic v této sezoně již druhé vítězství.

3. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice vs. BK Opava 96:98
(18:30, 19:15, 26:20, 33:33)

I když citelně oslabeni (nám scházeli Petr Šafarčík, David Pekárek a Michal Svojanovský, hostům Jakub Šiřina, Filip Zbránek a Miroslav Kvapil), oba soupeři nabídli fanouškům velmi zajímavou podívanou, která vyvrcholila v napínavé poslední čtvrtině. Po většinu utkání se Slezané drželi bodově vpředu, na konci první čtvrtiny až o 13 bodů, ale zónovou obranou jsme jim sebrali útočný rytmus a necelých 5 minut před koncem jsme vedli o 6 bodů! Ještě v polovině 39. minuty měly oba týmy stejně blízko k vítězství (88:88), ovšem Martin Gniadek poté 5 body v řadě (dva trestné hody a trojka) dal svému týmu do koncovky rozhodující výhodu.  

Průběh utkání

O první body se sice zasloužil tříbodovou akcí v úvodu velmi agilní Adam Lukeš, ovšem na dlouhou dobu to bylo naposledy, co jsme měli nad úřadujícími českými šampióny bodově navrch. Soupeři jsme v první čtvrtině umožnili naditou nůši snadných košů, a tak nebylo divu, že nám v této části hry nasypal rovných 30 bodů! Ve druhé čtvrtině už to byla jen polovina (vyhráli jsme ji 19:15) a ve třetím hracím období jsme se postupně dostali na dostřel jediného bodu (31. minuta - 61:62).

Závěrečná pasáž měla málokdy vídaný průběh.

Jedno číslo za všechny: padlo v ní celkem 15 trojek!!!

Čtvrtou čtvrtinu sice otevřel přesně trojkující Jan Švandrlík (stav 63:68), jenže kontrovali jsme šňůrou 8:2 (Tomáš Vyoral 5 bodů) a po dlouhé době jsme vedli (71:70). Na další Švandrlíkův přesný zásah zpoza tříbodového oblouku jsme mezi 33. a 35. minutou odpověděli 9 body za sebou a měli jsme k dobru slibných 6 bodů (83:77) - jednalo se o naše nejvyšší vedení v celém průběhu utkání. V rozhodném úseku si však hosté pomohli 5 přesnými trojkami (Jurečka a Gniadek po 2, Švandrlík) a v dramatické koncovce uhájili těsné vítězství.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Vanja Miljković (trenér domácích):

"Do zápasu jsme nevstoupili dobře, vlastně celý první poločas nebyl podle našich představ. Hodně důležité bylo, že o přestávce jsme našli nějakou extra energii a vrátili jsme se zpátky do zápasu. Bohužel, obrana, jakou jsme dnes předvedli, nebyla dobrá. Hodně jsme hráli zónu, což s sebou neslo i to, že soupeřovi hráči byli často volní a výborně stříleli za 3 body I my jsme ale dobře stříleli z dálky, což je to pozitivní, co si můžeme vzít z dnešního utkání. V závěru jsme měli šanci na vítězství, proto jsme zklamaní, že to nedopadlo."

Tomáš Vyoral (hráč domácích):

"Musíme být zklamaní. Nevyšel nám vstup do zápasu a konec utkání, kdy jsme nebyli schopni soupeře jedenkrát zastavit. V útoku nám to šlo líp než v posledním zápase s Brnem, to je pozitivní, ale v obraně to bylo špatné, protože když doma dostaneme 98 bodů, s tím nejde vyhrávat."

Kryštof Vlček (asistent trenéra hostů):

"Nám se poměrně povedl vstup, dali jsme v první čtvrtině 30 bodů. Radovan Kouřil to výborně rozdával, za první poločas měl 10 asistencí, což bylo úžasné číslo. My jsme v první čtvrtině vytočili 10 lidí a všichni dali koš, což znamenalo z týmového pohledu velmi dobře rozběhlé utkání. Ve čtvrté čtvrtině šly Pardubice přes nás, vedly dokonce o 6 bodů. Nás hodně podrželi Jan Švandrlík s Martinem Gniadkem, kteří dali důležité body. Poslední čtvrtina byla divácky velmi hezká a atraktivní. Dohromady v ní padlo asi 14 trojek a na obou stranách přes 30 bodů. Možná se víc bavili naši fanoušci u TVCOMu než domácí diváci, kteří byli v pardubické hale."

Šimon Puršl (hráč hostů):

"Pro nás trochu těžší zápas z toho pohledu, že jsme doma prohráli s Děčínem. Nebyli jsme na tom mentálně úplně nejlíp, ta prohra nám byla hodně líto. Museli jsme se na dnešní zápas nastavit trochu jinak. Ze začátku to vypadalo dobře, řekl bych, že jsme hráli v pohodě, trefili jsme nějaké střely. Do pardubické zóny jsme to pak bohužel trochu neuměli, i v obraně jsme trochu zaostali a Pardubice se začaly vracet. V poslední čtvrtině jsme prohrávali až o 6 bodů, ale jsem rád, že jsme ukázali charakter a dokázali vybojovat výhru."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti