Upravit stránku
08. 10. 2022

Premiérová výhra


Na třetí pokus to Bekse vyšlo! V hlavním městě jsme sice ztráceli na startu druhého poločasu až 9 bodů, ovšem ve zbytku utkání jsme si zodpovědným výkonem dokráčeli pro první výhru v letošním ročníku NBL.

3. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

USK Praha vs. BK KVIS Pardubice 70:85
(20:21, 22:18, 14:22, 14:24)

Tuhle výhru jsme hodně potřebovali! "Gratuluji našemu týmu k výhře. Tenhle zápas pro nás byl hodně důležitý, zvlášť po těch dvou předchozích porážkách. Potřebovali jsme vyhrát kvůli sebevědomí do další fáze sezony," uvedl asistent trenéra Vanja Miljković.

Dlouho to přitom vypadalo, že opět, stejně jako v úvodních dvou ligových zápasech, doplatíme na vyšší než přípustné množství ztrát. Čísla hovoří jasnou řečí: od 1. do 18. minuty jsme jich napáchali hrozivých 15!!! Jenže po přestávce jsme si mnohem více začali vážit míče - ve zbytku utkání už jsme ztratili pouhé 4! - a ruku v ruce s tím jsme začali otáčet skóre. Na startu druhé půle sice nejprve domácí zvýraznili svůj 3bodový náskok z prvního poločasu až na 9 bodů, ale poté jsme výrazně zpevnili obranu, včetně obranného doskoku, několikrát jsme si pomohli jednoduššími body z rychlé přechodové fáze a po skvěle odehrané pasáži od 23. do 40. minuty (18:45!!!) jsme se mohli radovat ze zasloužené první výhry v sezoně.

Průběh utkání

Do první čtvrtiny jsme vtěsnali 8 míčových ztrát, v důsledku čehož domácí měli k dispozici v tomto hracím období rovných 20 střel z pole, kdežto my pouze 11. I přesto jsme se dlouho drželi bodově vpředu: v 7. minutě Josef Potoček trojkoval na 10:18, v polovině druhé části najíždějící Tomáš Vyoral posouval průběžný stav na 28:31. USK však kontroval dvěma rychlými trojkami (Böhm a Pipes), nás i nadále trápily mnohdy nevynucené ztráty.

V těsném kontaktu jsme se drželi především zásluhou výborné úspěšnosti střelby zpoza tříbodového obouku (do půle 66% - 6/9), jenže ani domácí v této disciplíně příliš nezaostávali (46% - 7/15). 

Po přestávce nejprve Pražené odskočili do svého nejvyššího, 9bodového vedení (22. minuta - 49:40), ovšem zareagovali jsme skvěle a pasáž od 23. do 30. minuty skončila 5:21! Svojí aktivitou nám výrazně pomohli podkošoví hráči Kamil Švrdlík s Robertem Rikićem, přesnými trefami z dálky Josef Potoček s Mateem Čolakem. Poprvé jsme vedli dvouciferně 7,5 minuty před koncem po třech úspěšných trestných hodech Matěje Burdy (stav 57:68), a když na konci 36. minuty Jan Štěrba dvakrát přesně šestkoval na 62:75, o našem triumfu již nebylo žádných pochyb. "Konečný výsledek tak nevypadá, ale měli jsme tam několik pasáží nahoru a dolů. V té nejdůležitější části jsme ale hráli lépe, vyzvedl bych, že ve druhém poločase jsme měli jen 4 ztráty," doplnil asistent Vanja Miljković.

Velmi dobrý ofenzivní part odehrál křídelník David Pekárek. "Bylo to fyzicky hodně náročné utkání. Domácí se drželi až do konce," řekl s 19 body top-skórer vítězného týmu, jenž trefil všechny 3 dvoubodové pokusy, 3 z 5 trojek a 4 z 6 trestných hodů. "Pro nás je to strašně důležitá výhra, protože jsme sezonu nezačali nejlépe. Máme to 2/1, takže se snad od toho odrazíme a budeme pokračovat v tomto rytmu," přeje si Peky.

Zápasové statistiky jsou k dispozici na webu nbl.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti