Upravit stránku
27. 09. 2021

Premiéra v AAC: Beksa vs. Wels


Po dvou úspěšně zvládnutých kolech v domácí Kooperativa NBL se Beksa dočká premiérového startu i v Alpe Adria Cupu. Naším prvním soupeřem bude rakouský Wels.

1. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU:

BK JIP Pardubice vs. BC Raiffeisen Flyers Wels
středa 29. 9. v 17:30 | enteria arena

Když na startu minulé sezony 2020/2021 Beksa v dohrávané dvouzápasové finálové sérii přetlačila BK ARMEX Děčín, stala se historicky prvním vítězem Alpe Adria Cupu - a bylo to také poprvé, kdy pardubický klub triumfoval v evropské pohárové soutěži! Do druhého ročníku, jehož se účastníme jako jeden ze tří českých klubů (dále BK ARMEX Děčín a Sluneta Ústí nad Labem), vstoupíme středečním domácím zápasem s rakouským Welsem, dalšími dvěma účastníky základní skupiny A jsou chorvatská Šibenka a slovenské Levice.

"Hned premiérový ročník Alpe Adria Cupu nás jen utvrdil v tom, jak přínosná je pro náš tým, a zejména pro naše mladší hráče, možnost mezinárodní konfrontace," předeslal Radek Nečas, sportovní ředitel pardubického klubu. “Zápasy s předními týmy Chorvatska, Rakouska a Slovenska, které nás čekají v základní fázi tohoto ročníku, jistě přinesou velice atraktivni podívanou i pro fanoušky. Těšíme se na novou sezonu nejen v Kooperativa NBL, ale i v Alpe Adria Cupu, kde uděláme vše pro to, abychom navázali na naše výkony a výsledky z premiérového ročníku a co nejlépe reprezentovali město Pardubice i celý region," doplnil Radek Nečas.

Wels? Kvalitní tým, říká kouč

Zatímco pardubičtí basketbalisté již odehráli dva "ostré" zápasy v Kooperativa NBL, pro Wels půjde o premiérové soutěžní utkání v letošní sezoně, neboť rakouská nejvyšší soutěž odstartuje až 10. října. "Wels je semifinalista minulého ročníku rakouské ligy, takže to určitě bude náročný zápas," předikuje trenér Dino Repeša. Co soudí o soupeři po analýze jeho hry v přípravných duelech? "Mají dobrého trenéra a dobrý tým. Viděl jsem dva jejich zápasy: hrají velmi rychle, ale mají menší problémy pod košem, protože na pozicích podkošových hráčů disponují nižšími hráči. Toho bychom chtěli využít nejen ve hře ve vnitřním prostoru, ale mělo by se to projevit i na doskoku, kde bychom také měli uplatnit naši výhodu."

Beksa zvládla vstup do Kooperativa NBL na jedničku: doma skolila Děčín o 24 bodů, poté přivezla velmi cennou výhru z Ostravy.

Jak je kouč spokojen s herním projevem svého týmu v úvodu sezony a na čem nyní se svými hráči nejvíce pracuje? "V pondělí jsme ještě měli videoanalýzu našeho sobotního zápasu v Ostravě, poté jsme se začali věnovat Welsu. Jak už jsem říkal před začátkem sezonu, náš nový tým bude potřebovat čas. Pracujeme na detailech, abychom se postupně zlepšovali v obraně i v útoku. Mám velmi pozitivní pocit z toho, jak hráči na trénincích pracují a jsem přesvědčený, že se zápas od zápasu budeme zlepšovat," věří pardubický trenér v herní progres.

Není pochyb o tom, že Beksa bude chtít natáhnout svoji vítěznou šňůru i na evropské scéně. Co by nám mělo zaručit příznivý výsledek? "Konkrétně v zápase s Welsem po nás trenér určitě bude chtít to, co vždycky, to znamená hrát s velkou energií, agresivně, aktivně," odpověděl americký pivot Dantez Walton. "Abychom ve středu uspěli, řekl bych, že potřebujeme zlepšit hlavně naši defenzivní činnost. Na trénincích intenzivně pracujeme na naší obraně a já věřím, že se to brzy projeví nejen v evropském poháru, ale i v české lize," doplnil jeden z tahounů Beksy.

Vstupenky na středeční utkání, které v enteria areně začne v 17:30, můžete zakoupit v síti Ticketportal.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti