Upravit stránku
28. 04. 2018

Před startem semifinále


Kterého soupeře potkáváme v posledních letech ve vyřazovací fázi NBL nejčastěji? Opavu, tedy tým, který tentokrát vyzveme v semifinále, jež startuje příští týden!

V této fázi sezony narazíme na Opavu počtvrté v řadě! Jak dopadly předchozí vzájemné série?

Sezona 2014/2015

Beksa skončila po základní části na 4. místě, Opava na 5. příčce. Ve vzájemném čtvrtfinálovém souboji byli úspěšnější Slezané, kteří za nerozhodného stavu 1-1 - poté, co v Zápasech 1 a 2 oba soupeři využili výhodu domácího prostředí - ovládli třetí, klíčový duel v Pardubicích o jediný bod (76:77). Domácím vítězstvím 75:71 pak stvrdili svůj postup do semifinále.

Sezona 2015/2016

V základní části měly oba týmy shodnou bilanci výher a porážek, ovšem díky lepší bilanci vzájemných zápasů bylo pořadí následující: 4. Opava, 5. Pardubice. Hned na startu čtvrtfinále jsme však dokázali zvítězit ve Slezsku, v domácím prostředí jsme zvýšili vedení v sérii na 2-0, a byť Opava následně v domácí hale snížila, v utkání číslo 4 jsme získali postupový třetí bod.

Sezona 2016/2017

Beksa v semifinále prohrála s Děčínem a Opava s Nymburkem, tudíž na sebe oba soupeři narazili v minisérii o 3. místo, která se hrála pouze na dvě utkání. První duel ve Slezku jsme ovládli nečekaně suverénně o 21 bodů, a tak nám k zisku bronzových medailí stačila v domácí odvetě kuriózní remíza 82:82...

Sezona 2017/2018

Nejdůležitější ze všech dosavadních sérií, vždyť jde o finále!

Oba soupeři měli odlišnou cestu do semifinále: zatímco Opava přejela Olomoucko hladce 4-0 na zápasy, Beksa udolala houževnaté Ústí až v rozhodujícím sedmém utkání (série 4-3). "Tohle však nyní může být i naše výhoda. Zatímco Opava 14 dnů nehraje zápas, my bychom měli být v lepším zápasovém rytmu," podotýká trenér Tomáš Bartošek.

Slezané zakončili svoji sérii již ve středu 18. dubna, Beksa až o týden později. "Po náročné sérii s Ústím máme pět volných dnů, což je dostatečný čas pro kvalitní regeneraci a přípravu na další sérii. Věříme, že do semifinálové série půjdeme plni sil," doplnil Bartošek.

Termíny semifinálových utkání v sekci Zápasy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti