Upravit stránku
11. 07. 2016

Před ME U20 s Viktorem, Pepou a Martinem


Hned tři své zástupce bude mít Beksa v reprezentačním týmu mužů ČR U20, který v sobotu 16. července vstoupí do mistrovství Evropy divize A ve Finsku.

Český tým, koučovaný trenéry Petrem Czudkem a Ladislavem Sokolovským, čekají ve skupině D tři zápasy: postupně se utká s Itálií, Švédskem a s Belgií. Český dres obléknou i pardubičtí basketbalisté Viktor Půlpán, Josef Potoček a Martin Roub, které jsme krátce před odletem do dějiště šampionátu vyzpovídali.

Jak z vašeho pohledu proběhla příprava? Pokud jde o týmový herní projev, jste tam, kde jste jako tým chtěli být?

Viktor: "Příprava byla pestrá. Měli jsme dva turnaje, ve Francii a ve Španělsku, kde jsme se umístili na třetích místech, předtím jsme odehráli zápasy v Německu a doma s Polskem. Vysledky nebyly přímo podle našeho očekávání, mohlo to dopadnout mnohem lépe, ale myslim si, ze každý zápas nám pomohl k tomu, abychom se více sehráli a připravili na ME."

Pepa: "Myslím si, že příprava proběhla celkem slušně, ale ve hře máme ještě časté výkyvy. Někdy hrajeme hodně dobře, někdy naopak zase hodně špatně..."

Martin: "V přípravě jsme objevili určité nedostatky, které jsme se postupně snažili odstranit. Některé se nám podařilo odstranit, přesto jsme s výkony v posledních přípravných zápasech nebyli moc spokojeni."

Co by na mistrovství Evropy mělo patřit mezi největší přednosti českého týmu?

Viktor: "Naší největší předností by měla být agresivní obrana a rychlá hra dopředu."

Pepa: "Naše síla je v tom, že se budeme rvát a bojovat o každý balón a nedáme soupeři nic zadarmo!"

Martin: "Největší předností našeho týmu by měla být především týmová hra, a samozřejmě také maximální úsilí a bojovnost."

Víte od trenérů, nebo dokázali jste vyčíst z přípravy, jaká bude vaše role v týmu, troufnete si odhadnout minutáž?

Viktor: "To nedokážu říct, jaké minuty budu mít, ale na rozehrávce jsem s Rosťou Dragounem a myslím si, že se minuty rozdělí mezi námi."

Pepa: "S minutami to je jak kdy... Někdy je to málo, někdy hodně, takže moje role je stejná jako odmalička: jsem pan střelec (rozesmál se), takže když trenér zjistí, že se týmu nedaří střelecky, tak mě pošle na hřiště."

Martin: "V přípravě jsme všichni dostávali přibližně stejnou porci minut. Za každou z nich jsem rád a to samé platí i o těch, které teprve přijdou. Všechny minuty, které dostanu, se budu snažit plně využít a co nejvíc soupeři znepříjemnit hru."

Dokážete odhadnout, na co český tým má ve skupině s Itálií, Švédskem a Belgií, respektive co je vaším týmovým cílem na mistrovství Evropy?

Viktor: "Cílem je co nejlepší umístění ve skupině. Myslím si, že hratelné budou všechny zápasy. Belgii známe, hráli jsme s ní dvakrát v přípravě, takže víme, co od ní čekat. Itálie bude podle mě nejtěžší soupeř, ale když budeme hrát naši hru, a bez chyb, máme i na ně. A poslední tým, Švédsko, to vůbec nevím, co od něj čekat. Nikdy jsem proti Švédsku nehrál, tak uvidíme, s čím na nás přijdou."

Pepa: "Cílem každého sportovce je výhra! Takže samozřejmě chceme vyhrávat. Říká se, že Itálie je těžký soupeř, ale já si myslím, že dokážeme hrát s každém velmi vyrovnaně. Je to jenom o našich hlavách, buď se kousneme, nebo se sesypeme."

Martin: "Samozřejmě chceme vyhrát co nejvíc zápasů. V naší skupině se soustředíme především na zápasy proti Belgii a Švédsku, ale věřím, že jsme schopni porazit i Itálii."

Jaká je šance, že právě Česká republika vyhraje mistrovství Evropy? Věříte tomu?

Viktor: "Šance je vždycky. Bude záležet hlavně na nás. Ale určitě by byla třeba i trocha štěstí, abychom vyhráli ME."

Pepa: "Určitě je šance, proč bychom jinak jeli na mistrovství Evropy? Takže jak jsem už říkal ve čtvrté otázce, je to o hlavách. Jestli si to v nich srovnáme, tak jsme hodně dobrý tým."

Martin: "Na to, že bychom vyhráli mistrovství Evropy, jsem popravdě moc nemyslel, ale nějaká šance je tu vždy. A hluboko v nás vždy něco malého věří i v to neuvěřitelné."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti