Upravit stránku
12. 01. 2021

Pracujeme dál!


Dva zápasy, dvě výhry. Beksa vykročila do nového roku 2021 úspěšně, před téměř dvoutýdenní herní pauzou zvládla obě dvě domácí utkání a vylepšila svoji ligovou bilanci na 8/11.

6. ledna - vítězství nad čtvrtým Kolínem 90:82.

9. ledna - triumf nad pátým Brnem 86:73, přičemž ještě 5 minut před koncem jsme byli vpředu o 23 bodů!

"Samozřejmě, že po dvou výhrách je nálada v týmu stoprocentně lepší," předeslal trenér Adam Konvalinka, jenž na začátku nového roku převzal tým spolu s Radkem Nečasem a Dušanem Bohunickým po odvolaném Kenovi Scalabronim. "Po pěti porážkách v řadě jsme byli hodně dole, za což mám i já svoji zodpovědnost. Teď jsme nastavili pár věcí jinak. Věřím, že hráči pochopili, že jenom tvrdou prací se to může zlepšovat a nastartovat nějakou pozitivní vlnu."

Nad ambiciózním Brnem jsme vyhráli zcela zaslouženě.

Byť jsme minuli prvních šest střel z pole a na první koš jsme čekali do 3. minuty, lze jednoznačně říci, že jsme tak zvaně byli v zápase hned od úvodního rozskoku. "V předešlých zápasech jsme v prvních čtvrtinách nedodržovali dostatečně důsledně předzápasové pokyny, nehráli jsme s potřebnou koncentrací, a proto nám tato utkání v začátcích ujížděla. Proti Brnu jsme však plnili náš plán hned od začátku: dodržovali jsme pravidla, která jsme si řekli, což se pozitivně projevilo na průběhu utkání," řekl dále Adam Konvalinka.

V úvodních třech čtvrtinách jsme pokaždé nastříleli alespoň 22 bodů, naopak sami jsme inkasovali jen 17, 19 a 15. Jediným hráčem, který byl neustálou hrozbou pro náš koš, byl produktivní pivot Šimon Puršl. "Na druhou stranu je potřeba říct, že Šimon má svoje kvality, proto je v reprezentaci," uvedl pardubický kouč na adresu autora 27 bodů. "Možná, kdyby Šimon dal méně bodů, bychom mohli být super spokojeni, ale celkově jsme dobře plnili náš plán. Jasně jsme si řekl, že nechceme dostávat jednoduché koše z nájezdů od Pulpyho, který dal jenom 2 body, také jsme chtěli eliminovat Radka Farského s Richardem Bálintem. Tito tři hráči nám dali dohromady jen 15 bodů, přitom to jsou pro Brno stěžejní hráči z perimetru, takže plán jsme splnili."

V útoku jsme si hodně pomohli úspěšnou střelbou z dálky.

Trefili jsme 11 trojek - teprve pošesté v sezoně jsme proměnili více než 10 tříbodových pokusů.

"Je to hlavně o tom, že si v útoku dobře půjčujeme balón a už to není jenom na Vyovi. Míč hodně putuje z ruky, chceme ho půjčit každému hráči, než jdeme do zakončení. V tu chvíli se otevírají i další hráči, kteří jsou schopni tyto otevřené střely trefit."

Jelikož utkání 19. kola s Nymburkem bylo předehráno již 23. září, nejbližší zápas odehrajeme až v pátek 22. ledna. Je zcela pochopitelné, že dvanáctidenní herní pauza mezi oběma zápasy se projeví na náplni tréninků v tomto týdnu. "Hrajeme až za týden a půl, takže se hodně zaměříme na fyzickou kondici," přikývl Adam Konvalinka. "Také ale budeme dál pracovat na zlepšení herního projevu. Sice jsme dvakrát vyhráli, což je hodně povzbudivé po dlouhé sérii porážek, ale čeká nás zápas s Opavou, což bude velmi těžký soupeř. Jestli se ale chceme dostat do vyšších pater tabulky, nesmíme se koukat na to, s kým hrajeme, ale jak hrajeme, takže budeme neustále ladit naše věci," dodal trenér Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti