Upravit stránku
02. 02. 2019

Pozdní stíhací jízda


Šestibodovou porážkou s Kolínem zakončili pardubičtí basketbalisté základní část Kooperativa NBL. Nadstavbová část , jíž Beksa odehraje ve skupině A1, začne ve středu 6. února.

22. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín 78:84
(14:17, 18:22, 16:29, 30:16)

Oba trenéři postrádali několik stěžejních mužů. Hostující Pavel Beneš musel oželet služeb Petra Šafarčíka a Michala Vocetky, pardubický Levell Sanders řešil kalamitu na rozehrávce: k nemocnému Viktorovi Půlpánovi přisedl zraněný Richard Williams, a aby toho nebylo málo, hned po osmi minutách hry se zranil zaskakující playmaker Donovan Jackson, jenž okamžitě odcestoval do nemocnice a ještě v průběhu druhého poločasu se vrátil zpět do haly - bohužel se sádrou na ruce... Duel trefně zhodnotil trenér Geosanu. "Utkání bylo soubojem hráčů, kteří jindy nedostávají tolik prostoru, a my jsme to zvládli lépe," podotkl Pavel Beneš. Jeho protějšek Ell Sanders smutně konstatoval: "Museli jsme se samozřejmě vypořádat s tím, že nám chybělo několik hráčů, ale o tom bych nechtěl příliš mluvit. Podle mého názoru byl klíč k výsledku především v našich ztrátách a z toho plynoucích snadných košů Kolína."

Průběh utkání

Základní sestava Beksy vypadala následovně: Donovan Jackson, Michal Svoboda, Ozren Pavlovič, Radek Nečas, Kamil Švrdlík. Geosan velmi rychle vedl dvouciferně (4:14), načež nás první jmenovaný trojkou a dvojkou přitáhl do kontaktu, leč více už nestihl, neboť při dalším nájezdu skončil zraněn na zemi. Záhy se odebral s klubovým lékařem do šatny a poté do nemocnice, odkud se vrátil se zasádrovanou rukou... Druhý jmenovaný odehrál celý první poločas bez jediného střídání (nakonec Michal Svoboda natočil své kariérní maximum: 32 minut), třetí jmenovaný do toho při své premiéře skočil rovnýma nohama. "Chtěl bych v první řadě poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Byl to pro nás těžký zápas. Chybělo nám několik rozehrávačů, což hru týmu ovlivní," předeslal Ozren Pavlovič.

Celé utkání nás trápily ztráty míče, které navíc Kolín nekompromisně trestal. V 15. minutě už jsme měli 9 ztrát, po třech čtvrtinách 21 a za celý zápas 25 (!) - proti pouhým 7 Geosanu!!! "Podle mého názoru byl klíč k výsledku především v našich ztrátách a z toho plynoucích snadných košů Kolína. Je hodně těžké vyhrát zápas, když uděláte 25 ztrát a dostanete možná 50 bodů po ztrátách, ze soupeřových protiútoků. To rozhodlo," řekl dále Ell. Finální poměr bodů po ztrátách zněl drtivě 6 - 41!!!

Do druhého poločasu jsme si nesli jen sedmibodovou ztrátu, kterou navíc hned v úvodní minutě třetí čtvrtiny snížili skórující Ozren Pavlovič s Michalem Svobodou (35:39). V té chvíli nám však hosté začali ukazovat záda. Dvě po sobě jdoucí Bratčenkovovy trojky položily základ ke šňůře 0:8, a když pak Kolín ovládl úsek od 26. do 28. minuty poměrem 0:9, rázem byl vpředu už o 19 bodů (41:60). "Když se Kolín postupem času dostal až do dvacetibodového vedení, už to bylo hodně složité," přiznal Ozren. A bylo ještě hůře, protože 6 minut před koncem Anthony Thompson navýšil rozdíl na maximálních 23 bodů (50:73)!!!

V závěrečné pasáži nám sice napadalo do koše několik tříbodových střel (Pavlovič 2, Potoček 2, McGauhgey 2) a i díky tomu jsme se šňůrou 22:6 dotáhli na sedmibodový rozdíl (80 sekund před koncem), ale na úplný obrat nám již nezbýval čas.

Statistiky

O míčových ztrátách i jejich zásadním vlivu na vývoj i výsledek již byla řeč, za zmínku stojí i body z protiútoků - škoda totiž, že jsme výrazně zrychlili až za krajně nepříznivého stavu (za první tři čtvrtiny jsme z protiútoků dali jen 6 bodů, v závěrečné pasáži dalších 13). Ztráty se pochopitelně projevily i v počtu střel: Beksa vystřelila z pole 61krát, Geosan měl k dispozici o 11 střel více, k tomu hosté stáli mnohem častěji na čáře trestného hodu (šestky 16/19 - 22/32).

Statistiky na webu České basketbalové federace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti