Upravit stránku
26. 08. 2023

Pozdní finiš


Pětibodovou porážkou s Kolínem vstoupili pardubičtí basketbalisté do herní části přípravy na novou sezonu. Druhé přípravné utkání odehrajeme příští středu v polské Wroclawi.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

BK KVIS Pardubice vs. BC Geosan Kolín 61:66
(16:17, 11:24, 17:19, 17:6)

Do utkání nezasáhli americký rozehrávač Bryce Alford, jenž přicestoval do Česka až ve čtvrtek odpoledne a stihl s týmem jediný trénink, dlouhodobě zraněný křídelník Martin Kheil a z pátečního tréninku lehce zdravotně indisponovaní rozehrávač Petr Šafarčík s podkošovým hráčem Janem Štěrbou.

V základní pětici figurovali Matěj Burda, Tomáš Vyoral, David Pekárek, Jure Škifić a Joey Brunk.

Úvodní dva koše zápasu obstarali dva posledně jmenovaní: Jure Škifić i Joey Brunk se prosadili shodně přes Jakuba Petráše.

Téměř po celou první čtvrtinu jsme drželi mírný náskok, ovšem na naší straně postupně přibývalo jak míčových ztrát, tak osobních chyb (v 19. minutě zněl poměr faulů 15 - 6), čehož hosté hojně využívali ke snadným bodům. Na konci první půle rozdíl narostl až na 17 bodů (stav 24:41), načež David Pekárek trefil zároveň s poločasovým klaksonem naši první trojku (do té chvíle jsme zpoza oblouku měli bilanci 0/12).

V polovině třetí čtvrtiny hostující Filip Novotný svou druhou úspěšnou tříbodovou střelou, po něm Jakub Petráš zpod koše a zanedlouho přesně trojkující Holden Redparthn dali svému týmu dokonoce už více než 20bodový náskok (stav 31:53).

Poslední minutu tohoto hracího období ozdobily dvě navlas stejné akce po ose Joey Brunk-Adam Lukeš: první přihrával z dolního postavení do slabostranného rohu hřiště na zcela volného Adama Lukeše, jenž nás dvěma přesnými trojkami přitáhl na 44:57. V závěrečné pětiminutovce se rozparádil David Pekárek, jehož rychlých 8 bodů znamenalo snížení na jednociferný rozdíl (54:62), zkraje poslední minuty Josef Potoček z brejku a záhy po zisku míče dvakrát z čáry trestného hodu korigoval na 61:66, leč víc už jsme v koncovce nestihli.

David Pekárek: "Máme před sebou dlouhou cestu"

Peky, neslo toto utkání veškeré atributy zápasové premiéry? Pro Kolín šlo už o třetí duel v přípravě...
"Šlo vidět, že jsou přece jenom trošku víc sehraní. U nás to hlavně v prvním poločase hodně vázlo, měli jsme strašně moc ztrát, hráli jsme zbrkle a Kolín si ve druhé čtvrtině vytvořil rozhodující vedení. Myslím si, že ve druhém poločase, hlavně ve čtvrté čtvrtině, už jsme se dostali do našeho tempa, trošku jsme si na sebe zvykli a vypadalo to líp, ale jak jsem říkal: je to první zápas. Máme před sebou dlouhou cestu a jsme plní pozitivní energie."

Pokud bys měl zmínit nějaká pozitiva, ať už individuální výkony, něco, co se vám podařilo přenést z tréninkového procesu, nebo nějaké obranné úseky, co bys zmínil?
"Řekl bych, že ve čtvrté čtvrtině jsme začali bránit jako tým. Začali jsme si víc pomáhat, víc komunikovat, kontrolovali jsme doskok. Tím jsme dostali Kolín pod tlak a dostali jsme se zpátky, nechci říct úplně do zápasu, protože koncovka byla více méně jednoznačná, ale prostě už to bylo lepší. Od toho se musíme odrazit a v dalších utkáních právě takhle pokračovat."

Z nových hráčů zasáhli do hry dva, Jure Škifić a Joey Brunk. Jak hodnotíš jejich zápasovou premiéru v dresu Beksy?
"Je strašně těžké hodnotit první zápas. Ještě nás skoro vůbec neznají, jsou s námi prakticky jen dva týdny. Každopádně se domnívám, že oba dva se s tím poprali velice dobře. Joey bojoval pod košem, také Jure se rval. I defenzívně podali dobrý výkon."

Přípravná utkání teď budou přibývat, samozřejmě pokračujeme v tréninkovém procesu. Očekáváš s každým dalším zápasem herní proogres?
"Určitě! Horší než dnes to nebude. Máme před sebou ještě spoustu přípravných zápasů, v nichž budeme pracovat na tom, abychom hráli náš nejlepší basketbal, až na začátku října přijde kvalifikace FIBA Europe Cupu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti