Upravit stránku
13. 01. 2017

Postupové ohlasy


Beksa si páteční cennou výhrou v Děčíně zajistila postup do Final-4 Českého poháru. Jak hodnotili postupový duel Kamil Švrdlík, Dušan Pandula a Lukáš Kotas?

KAMIL ŠVRDLÍK

V průběhu druhé čtvrtiny jsme vedli až o 13 bodů, hlavně díky tomu, že jsme Děčín drželi na pouhých 14ti nastřílených bodech. Byl to z hlediska sebevědomí optimální vstup do zápasu?
"Byl, byl. Věděli jsme, že Děčín nesmíme pustit do nějakého laufu. I když domácí trefili nějaké těžší trojky, tak toho nebylo moc. Pamatujeme si poslední ligové utkání, které jsme tu hráli a oni nám dali dvě trojky od půlky a jednu přes celé hřiště. Celá hala pak začne bouřit... Dneska se ale do takového laufu nedostali. Sice nás před přestávkou stáhli, ale nešli přes nás nijak výrazně, po první půli byl rozdíl dvou bodů, což je vlastně plichta a začínalo se znovu. Druhý poločas jsme zahráli hodně solidně."

Děčín dal mezi 14. a 20. minutou 24 bodů, dostal se z 13bodové propasti, přesto jsme ho hned na startu druhé půle znovu dokázali utlumit. Čím se nám to podařilo?
"Oni dávali ve druhé čtvrtině hodně košů z přechodové fáze a to se nám ve druhém poločase podařilo omezit, navíc si myslím, že už neměli ani tolik útočných doskoků. Tím pádem se trošku trápili a připadalo mi, že to pak více méně ostřelovali z dálky, což někdy vyjde, ale spíš je to tak trochu na náhodu."

Na přelomu první a druhé čtvrtiny jsi nastřílel rychlých 9 bodů. Pomohla ti do laufu i trefená trojka?
"Na začátku jsem dal dva koše za sebou, měl jsem i dvě šestky, no a potom mě nechali volného na trojce... Na tréninku je dávám, tak jsem ji tam loupnul taky (rozesmál se)."

Jsme v pohárovém Final-4, poté, co jsme vyřadili dva účastníky loňského finálového turnaje: Kolín a Děčín. Jaký je to pocit?
"Faktem je, že jsem se divil, jak je možné, že jsme na Děčín narazili už ve čtvrtfinále... Ale vyhráli jsme, takže teď už je to pro nás jedině dobře, že už jsme tyhle silné soupeře vyřadili. Těšíme se na Final-4."

DUŠAN PANDULA

Naskočil jsi do dalšího zápasu, opět s výraznější minutáží. Jak se cítíš?
"Cítím se super. (usmál se) Užívám si to, užívám si každý trénink, každý zápas."

Zdravotní problémy už tě nijak neomezují, nemyslíš na ně?
"Ne, na to se vůbec nedá myslet. Myslím jenom na to, abych nějak pomohl našemu týmu. A jak už jsem řekl, hodně si to užívám."

Velmi vysoko hodnotím náš obranný výkon. Co zdobilo naši defenzivní práci?
"Myslím si, že taktika, kterou jsme na ně připravili, byla super. V obraně jsme všechno přebírali a oni se tím pádem nedostali do lehkých střel. Na konci prvního poločasu se vrátili do zápasu několika rychlými protiútoky, ale ve druhém poločase jsme jim protiútok zastavili a do naší postavené obrany se neuměli prosadit, a to byl, myslím, základ našeho úspěchu."

V Děčíně jsme vyhráli po třech letech. Nakolik hodnotná je tahle výhra, která je zároveň vstupenkou do pohárového Final-4?
"Já si tohoto vítězství cením velmi, protože tohle je moje první vítězství v Děčíně za celou dobu, co jsem v Pardubicích. Pro mě je to tedy velké vítězství, super pocit (pousmál se)."

LUKÁŠ KOTAS:

Do začátku utkání jsme vložili hodně energie. Pomohl vydařený vstup našemu sebevědomí?
"Začátek nám pomohl, protože minule v lize, jestli se nepletu, jsme tady prohrávali hned od začátku a to se pak v Děčíně hraje hrozně těžko. Řekl bych, že i my jsme se na začátku trošku trápili v útoku. Nevím, jestli to bylo nervozitou, ale měli jsme několik ztrát, kdy nám míč vypadl z rukou, ale zase na druhou stranu jsme Děčín nenechali, aby nás za to trestal a ve druhé půlce už jsme to zlepšili. Každopádně dobrý vstup do utkání byl velký klíč k tomu, abychom zápas převrátili na svou stranu."

Byl jedním ze zásadních témat poločasové porady rychlý protiútok Děčína a jeho eliminace?
"Jednoznačně. My jsme v první půlce ani moc nechodili na útočný doskok a ještě jsme dostávali koše z rychlých protiútoků, takže bych souhlasil, že tohle byl také jeden z klíčů k našemu úspěchu. Dokázali jsme zastavit lehké koše Děčína a ve hře 5 na 5 to měli proti naší obraně hodně těžké."

Jak cenný je postup do Final-4 přes dvě hodně náročná venkovní utkání v Kolíně a Děčíně?
"Hodně cenný! Když jsme s klukama viděli los, říkali jsme si, jak je to možné, protože ve dvou kolech po sobě proti sobě stáli tři účastníci loňského play-off - v osmifinále a ve čtvrtfinále - a z nich dva museli vypadnout. Ale prostě to tak bylo dané, my jsme moc chtěli do Final-4 postoupit, což se nám podařilo a jsme hrozně rádi."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti