Upravit stránku
01. 03. 2022

Postup mezi 4


Povedlo se! Po nedávném postupu do FINAL 4 Alpe Adria Cupu si dnes Beksa zajistila postup mezi elitní kvarteto i v Českém poháru, když ve čtvrtfinálovém duelu přetlačila USK Praha o 6 bodů!

ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU:

BK Pardubice vs. USK Praha 84:78
(22:27, 25:18, 11:14, 26:19)

Hosté byli bodově vpředu o něco častěji (20,5 minuty, my necelých 17), ovšem v klíčových pasážích jsme to byli my, kdo tahal za (o něco) delší konec provazu. Rozhodná pasáž přišla v rozmezí 63 sekund mezi 39. a 40. minutou, kdy jsme 8 body v řadě (koš s faulem Danteze Waltona, trojka Davida Pekárka a dvojka Josefa Potočka) otočili skóre z nepříznivých 75:76 na o poznání příjemnějších 83:76. "Je to naše třetí vítězství nad USK v letošní sezoně - to nejdůležitější, protože postup do FINAL 4 byl náš cíl. Jsem velmi spokojený, že po postupu do FINAL 4 Alpe Adria Cupu jsme to zvládli i v Českém poháru," uvedl pardubický trenér Dino Repeša.

Průběh utkání

V první čtvrtině jsme ztratili 7 (!) míčů, což v kontextu s šesti proměněnými trojkami USK (z 11 pokusů!) znamenalo, že jsme v závěru této části zaostávali již o 10 bodů (17:27). "Nejsem spokojený s tím, jak jsme vstoupili do utkání z pohledu obrany. Měli jsme špatný tlak na míč, nebyli jsme dostatečně agresivní," pojmenoval Dino Repeša hlavní problémy v naší hře.

V 12. minutě Kyle Mangas šestkoval na 22:32, leč naše zlepšení na obou polovinách hřiště přineslo kýžený obrat: úsek od 12. do 17. minuty jsme ovládli poměrem 20:6. "Udělali jsme nějaké taktické změny, pomohli nám i hráči z lavičky a naše hra se zlepšila," řekl dále kouč Beksy.

Třetí čtvrtinu sice odstartoval pěti body v řadě pražský pivot Jan Štěrba (stav 47:50), ovšem záhy jsme šňůrou 11:2 odskočili do šestibodového vedení (58:52). Definitivní rozhodnutí o postupujícím však padlo až v závěrečné dvouminutovce, neboť až do předposlední minuty si ani jeden ze soupeřů nevypracoval vyšší než dvoubodový náskok! Když chybělo do konce zápasu 130 sekund, Radek Farský tříbodovou akcí naposledy poslal svůj tým do vedení (stav 75:76). O chvíli později kontroval taktéž košem s faulem Dantez Walton, po dobré obraně si vzal trojku z rohu v přechodové fázi zcela volný David Pekárek - a trefil, a 35 sekund před koncem dal razítko na náš postup do FINAL 4 Josef Potoček. "Každé utkání po pauze je těžké. Chyběl nám herní rytmus v útoku, zvlášť na začátku. Na konci jsme odehráli několik dobrých zónových obran a vytvořili jsme si rozhodující náskok," doplnil trenér Dino Repeša své hodnocení.

"Z naší strany to nebyl úplně dobrý zápas, jak v obraně, tak v útoku," ohlédl se za pohárovým čtvrtfinále rozehrávač Matěj Burda. "Hlavně v prvním poločase jsme měli problémy na obranné polovině, naopak ve druhé spíše na útočné. Myslím si, že nakonec rozhodla naše obrana, v posledních 5 minutách jsme nedostali moc košů. Všichni jsme hlavně rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce a k postupu do FINAL 4," dodal autor 12 bodů.

Statistiky

Kompletní statistiky jsou k dispozici zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti