Upravit stránku
19. 05. 2017

Poslední zápas


S luxusním náskokem, který si vybudovala v úterním prvním duelu ve Slezsku, půjde Beksa do odvety s Opavou, která definitivně určí držitele bronzových medailí.

PLAY-OFF, O 3. MÍSTO:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava
pondělí 22. 5. v 18 hodin, SH Dašická

V polovině dvojzápasu o 3. místo má k bronzovým medailím podstatně blíže Beksa, která v duelu číslo 1 zvítězila v Opavě rozdílem 21 bodů! Klíčem k úspěchu byla pasáž na přelomu obou poločasů: mezi 18. a 24. minutou Dušan Pandula 9 body potáhl naši šňůru 3:19, v závěru třetí čtvrtiny jsme pak odskočili až do dvacetibodového trháku.

Jak k bronzu?

Jedno je před pondělním večerem jisté: pardubické basketbalisty čeká poslední utkání sezony 2016/2017.

I další věc zdá se býti nanejvýš pravděpodobnou: tak jako ve valné většině zápasů, i tentokrát se Beksa bude moci spolehnout na skvělou podporu zaplněné Sportovní haly Dašická, neboť v předprodeji panoval o vstupenky enormní zájem. “A my se budeme chtít našim skvělým fanouškům odvděčit kvalitním výkonem a vítězstvím,” říká za celý tým trenér Tomáš Bartošek.

Nikdo nespekuluje nad tím, že i porážka nejvíce o 20 bodů by Bekse stačila k zisku 3. místa - ve formátu dvouzápasové série totiž rozhoduje v případě nerozhodného stavu 1 - 1 na zápasy celkové skóre z obou utkání.

"Chceme vyhrát," zní unisono z pardubické šatny.

V povedeném duelu číslo 1 si JIP vytvořil výbornou výchozí pozici do domácí odvety.

Trenéři však dobře vědí, že je třeba udržet hráče ve střehu a v potřebné koncentraci. "První zápas nám skutečně výsledkově vyšel, ale stále musíme být ostražití a nesmíme nic podcenit. Nemůžeme si myslet, že už je hotovo," zdůraznil Bartošek a přidal důvod k ostražitosti: "Všichni víme, jaký útočný potenciál Opava má."

67 inkasovaných bodů z prvního utkání je velmi dobrou vizitkou defenzívy Beksy. "Nejen samotné vítězství o 21 bodů, ale hlavně předvedený výkon, energie, velmi dobrá týmová obrana především ve druhé čtvrtině, to všechno nám dalo dobrý základ k zisku bronzové medaile. Ještě je ale před námi druhý zápas," řekl dále Bartošek.

Hráči podle něj mají velkou motivaci zakončit sezonu úspěšně. "Když se ohlédnu za sezonou celkovým pohledem, myslím si, že v domácích zápasech - ať už v lize, nebo v evropském poháru - jsme většinou předváděli atraktivní basketbal. Po celou sezonu nás podporovalo mnoho fanoušků, za což jsme samozřejmě velmi rádi. Teď bychom jim v posledním utkání rádi poděkovali za jejich podporu, což znamená, že se budeme chtít rozloučit vítězstvím a také dobrým výkonem."

Fanzóna před Sportovní halou Dašická!

Přijďte se naladit už před zápasem - fanzóna otevře brány v 17 hodin.

  • Tatra zmrzka za bůra - skvělá zmrzlina jen za 5 Kč!
  • Basketbalové stanoviště (soutěže ve střelbě)
  • Hokejbalové stanoviště
  • Maskot Beksy
  • Dobroty od partnera klubu, pekárny Nopek

Těšíme se na vás!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti