Upravit stránku
17. 06. 2019

Poslední souboj


Velkolepá basketbalová šou v Pardubicích - již tuto sobotu 22. 6.! V pardubické aréně předvedou své umění basketbalové legendy v čele s Jiřím Welschem a Lubošem Bartoněm.

Ještě nedávno byli jednoznačnými vládci českého basketbalu. Za úspěchy v národním týmu se rvali v pozici dlouholetých kapitánů. Jeden ochutnal nejslavnější ligu světa NBA, druhý byl na jejím prahu jako jeden z klíčových hráčů v univerzitní NCAA a později získal euroligový titul. Řeč nemůže být o nikom jiném než o legendách českého basketbalu Jiřím Welschovi a Luboši Bartoňovi.

Oba nejlepší čeští basketbalisté ze začátku 21. století se nedlouho po sobě rozhodli pověsit basketbalové boty na hřebík. Kariéry obsahující jména takových klubů jako Boston Celtics, Golden State Warriors nebo FC Barcelona se definitivně nachýlily ke konci. Definitivní tečku napíší Welsch s Bartoněm 22. června v pardubické ČSOB Pojišťovna Areně. Zápas vzdávající hold dvěma výjimečným borcům začne v 16 hodin. Čeká je Poslední souboj.

Během své bohaté kariéry poznali spoustu spoluhráčů, jejichž jména rovněž patří mezi basketbalové pojmy. Z některých z nich se stali kamarádi a nezáleží na tom, jak dlouho spolu hráli. A právě ti se přijedou basketbalově se svými přáteli rozloučit. A protože Welsch s Bartoněm celý život bojovali o úspěchy, také jejich poslední vystoupení se ponese v duchu souboje. Kdo se bude na konci radovat z poslední výhry? Tým sestavený Jiřím Welschem nebo Lubošem Bartoněm?

Mezi vybranými hvězdami nebudou chybět Tomáš Satoranský či Jan Veselý, kteří žezlo českého basketbalu převzali. Rozloučit se přijedou i zahraniční hvězdy jako Bostjan Nachbar či Erazem Lorbek. Chybět nebudou ani persony ze světa kultury. Ti všichni pro vás připraví nezapomenutelnou show v hlavní roli s lidmi, kteří ještě nedávno udávali směr světovému basketbalu.

Na palubovce pardubické arény se sejdou tak zajímavé týmy, že jejich složení nemá v dějinách českého basketbalu obdoby. Vstupenky na tuto jedinečnou show najdete na webu www.poslednisouboj.cz nebo na cbf.cz. Pro další informace sledujte sociální sítě Český basketbal na Facebooku a Instagramu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti