Upravit stránku
06. 06. 2017

Posezonní tisková konference


Posezonní tisková konference klubu BK JIP Pardubice proběhla dnes v poledne v pardubickém restaurantu Tiburón. V článku si můžete přečíst textový přepis.

Tiskové konference se za BK JIP Pardubice účastnili předseda představenstva Pavel Stara, generální manažer Martin Marek a kapitán A-týmu Radek Nečas, přítomen byl i Tomáš Urban, manažer mládežnického klubu BK Synthesia Pardubice.

Pavel Stara (předseda představenstva):

"S klidným svědomím můžu říci, že basketbal v Pardubicích baví a to je pro nás ta nejlepší vizitka. Poděkování na tomto místě patří obchodním partnerům klubu, fanouškům, médiím, městu Pardubice a Pardubickému kraji.

"Deset měsíců jsme se snažili valit naplno na všech frontách. Výkonnost asi musela někdy poklesnout a bohužel se to stalo v nepravý čas - v semifinále Kooperativa NBL… Na finále čekáme hrozně dlouhou dobu, možná i to je důvod, proč jsme do něj zatím nedošli. Každopádně Děčín nás v semifinále dvakrát porazil ve Sportovní hale Dašická a postoupil zaslouženě.

"Návštěvnost na naše domácí utkání, která v Kooperativa NBL a ve FIBA Europe Cupu činila v součtu 1700 lidí, je na české poměr fantastické číslo. Uděláme všechno proto, abychom ho v příští sezoně nejen udrželi, ale pokusili se ho ještě zvednout.

"Pátý rok po sobě bychom měli mít vyrovnaný rozpočet a na stejné úrovni ho chceme držet i nadále. Mohli bychom mít chutě přivést ještě kvalitnější hráče, ale budeme stavět tým, který odpovídá sportovní i ekonomické filozofii klubu. Nechceme roztočit nějakou spirálu. Je čím dál těžší naplňovat rozpočet, protože podnikatelský sektor i municipality podporují mnoho projektů a my si můžeme říkat o podporu jen sportovními výsledky a celkově dobrou filozofií.”

Martin Marek (generální manažer):

"Do minulé sezony jsme vstupovali se čtyřmi základními cíli: 1. herní projev, 2. výsledkové cíle, 3. premiérová účast ve FIBA Europe Cupu, 4. rozvíjet mládežnické projekty.

  1. Chtěli jsme se prezentovat rychlou hrou, pro což jsme měli i typologicky vhodné hráče, zároveň jsme chtěli využít síu našich pivotů. Troufám si říci, že po většinu sezony se nám dařilo hrát atraktivní basket, na který lidi rádi chodili, o čemž svědčí zvýšená návštěvnost: náš průměr v Kooperativa NBL a FIBA Europe Cupu činil 1700 diváků, zvlášť na FIBA Europe Cup 3150 diváků - to bylo jedno z nejlepších čísel v celé soutěži. V play-off se nám pravidelně dařilo vyprodat Sportovní halu Daeická, takže s tímto bodem můžeme být spokojeni.
     
  2. Na předsezonní tiskové konferenci jsme říkali, že bychom rádi obhájili titul v Českém poháru a hráli finále Kooperativa NBL. Tady jsme nesplnili to, co jsme si vytyčili, ale dvě bronzové medaile nebereme jako samozřejmost a i toto považujeme za úspěch. V semifinále jsme se bohužel museli sklonit před Děčínem. V této sérii byla hrozně tenká hranice mezi výhrami a porážkami, zvláště v zápasech číslo 1 a 4. Právě čtvrtý zápas a naše porážka o jeden bod byla důležitá na psychiku. Je ale třeba dát kredit Děčínu za jeho výborné výkony. Vážíme si toho, že po semifinálové porážce jsme vstoupili do série o 3. místo naprosto koncentrovaní a rozhodli jsme ji hned v prvním utkání v Opavě. Je to pro nás šestý bronz na 9 let, což ukazuje určitou konstantnost. Energie nás neopouští, budeme dál mlátit hlavou o finálovou bránu, až ji prorazíme.
     
  3. Účast ve FIBA Europe Cupu byla obrovskou zkušeností pro tým i celý klub a jednoznačně ji hodnotíme pozitivně. Nedávali jsme si žádné výsledkové cíle, chtěli jsme se prezentovat sebevědomím basketbalem, což se nám dařilo plnit. Hrozně si ceníme venkovní výhry z Minsku, cenné je i domácí vítězství nad Pau Orthez, což je velkoklub v celoevropském měřítku.  Hlavně bychom rádi vyzvedli obrovskou podporu a energii, kterou nám dávali pardubičtí fanoušci, moc si toho vážíme! Pracujeme na tom, abychom mezinárodní konfrontaci drželi i do budoucna.
     
  4. Mládežnické projekty jsou tradičně silným pilířem klubu. Sportovních hry s basketbalem pro děti z mateřských škol, které realizujeme třetím rokem, Ligu škol, do jejíhož druhého ročníku se zapojilo 180 dětí, to jsou naše stěžejní projekty. Dále jsme se zapojili do NBA junior league, spolupořádali jsme republikové finále Sportovní ligy o Pohár ministryně školství, kterého se zúčastnilo 220 dětí z celé republiky.

"Před loňskou sezonou nedošlo prakticky k žádným změnám, pouze přišel Dominez Burnett. Rádi bychom drželi kontinuitu i dál, ale musíme se držet v rámci našich ekonomických možností, a tak určitě dojde k obměnám. S hráči, kterým končili smlouvy, jsme jednali už v průběhu jara, kdy dostali návrhy na nové kontrakty. Otazník visí konkrétně nad 4 hráči: Lambem Autreym, Dominezem Burnettem, Jobi Wallem a Viktorem Půlpánem, kteří se rozhodli testovat volný trh. My na to musíme reagovat, takže aktivně hledáme případné náhrady na jejich pozice. Prvním novým hráčem je Michal Svobody, reprezentant do 18 let, člen projektu Golden Talents.

"Nabídku na prodloužení smlouvy nedostal Josef Příhonský. Jak všichni vědí, je dlouhodobě zraněný, momentálně je v rekonvalescenci po další operaci kolena. Nicméně bude v Pardubicích pokračovat jako trenér mládeže. Druhým hráčem, který v klubu končí, je Lukáš Kotas. Měli jsme dohodu, že uplynulá sezona bude jeho poslední v dresu Beksy, rádi bychom na této pozici posouvali mladší hráče. Oběma, Pepovi i Kotymu, patří obrovské poděkování za práci, kterou pro klub odvedli. Zvlášť Koty zanechal v Pardubicích výraznou stopu, byl i kapitánem týmu, takže opakuji: obrovské poděkování!"

Radek Nečas (kapitán A-týmu):

“V nás, hráčích, bylo velké zklamání po nesplnění cíle dostat se do finále Kooperativa NBL. Co se týče herního projevu, myslím si, že skoro celou sezonu jsme předváděli atraktivní, ale i efektivní basketbal - bohužel až na semifinále, v nejméně vhodný čas jsme nemohli trefit koš…”

Tomáš Urban (manažer BK Synthesia Pardubice):

"Sezona byla pro náš klub poměrně úspěšná, a to jak ze sportovního, organizačního, tak studijního hlediska."

"Z pohledu sportovního jsme se zúčastnili šesti závečných turnajů o titul mistra republiky, přičemž jsme získali 2 zlaté a jednu bronzovou medaili. V rámci systému vrcholového sportovního centra mládeže se snažíme vytvořit maximální konkureční tréninkové prostředí, které bude produkovat hráče pro reprezentační a mužské týmy. V reprezentacích od U15 po U20 máme aktuálně 13 hráčů, což považujeme za velmi pozitivní.

"Z hlediska organizačního jsme na přelomu dubna a května uspořádali Národní finále U11 a MČR U15. Dohromady se obouch akcí zúčastnilo 20 týmů z celé republiky. Kromě hladkého běhu turnaje jsme připravili bohatý doprovodný program, kterým jsme chtěli upozornit na zajímavosti a atraktivity města Pardubice jako místa vhodného k životu. Ohlasy od účastníků a zástupců ČBF byly 100% pozitivní. Důležitým bodem v rámci organizace je rozšíření trenérského týmu o bývlého hráče Beksy Josefa Příhonského. U týmy U11 se v nové sezóně objeví i hráči 1. ligy mužů a zároveň studenti VŠ Fanda Němec a Vojta Nalevanko. Každé družstvo je zajištěno minimálně dvěma trenéry na každou tréninkovou jednotku, což je přesně to čeho jsme chtěli dosáhnout.

"Stejný důraz, který klademe na sport a sportovní výsledky, chceme klást i na studium. Jako klub se chceme prezentovat dvěma věcmi - kvalitním a konkurečním tréninkovým procesem a komplexním studijním programem, který dětem potažmo rodičům můžeme nabídnout. Spolupráce od ZŠ přes střední školy až po školy vysoké je bonus, který může nabídnout málokdo."

Na závěr Tomáš Urban informoval o záměru přihlásit mládežnický tým starších žáků do Evropské basketbalové ligy mládeže. Účast v evropském poháru mládeže by měla býtpro klub výhledově prioritou.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti