Upravit stránku
02. 09. 2020

Porážka v koncovce


Od 1. do 37. minuty jsme vedli, nejvíce o 12 bodů, ovšem ani to nestačilo. Inter Bratislava v závěru otočil skóre ve svůj prospěch a Beksa tak prohrála poslední přípravný zápas o 1 bod.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

BK JIP Pardubice vs. Inter Bratislava 84:85
(32:22, 18:22, 18:19, 16:22)

Body:

Beksa - Svoboda 20, Švrdlík 12 (+5 as.), Dunans 12 (+5 as.), Merešš 11, Potoček 9, Vyoral 6, Heřman 6, Slanina 4, Svojanovský 4

Inter - Körner 24, Beručka 22 (+6 as.), Lopez 16, Fusek 12 (+10 d)., Galata 5, Malovec 3, Musil 2, Koller 1

Bekse stále chyběl zraněný křídelník David Škranc, naopak poprvé zasáhla do hry nová posila T. J. Dunans. Sedmadvacetiletý americký univerzál stihl po svém příletu do České republiky tři týmové tréninky, aby při své premiéře v pardubickém dresu strávil na palubovce rovných 25 minut, během nichž zapsal 12 bodů, 5 asistencí a 4 doskoky (užitečnost 15).

Měli jsme famózní vstup do utkání: za 95 sekund jsme vedli již 12:0!

Josef Potoček s Tomášem Vyoralem trefili trojky, první jmenovaný přidal koš s faulem a Michal Svoboda tři trestné hody.

V další pasáži úvodní čtvrtiny už Inter našel svůj útočný rytmus, leč neustále jsme se drželi vpředu. Ofenzívu hostů vedli zejména podkošoví hráči Richard Körner a 223 vysoký Michael Fusek, kteří v první půli společně nastřádali 26 bodů. Ve druhém poločase jsme nejprve znovu odskočili do jedenáctibodového vedení, ovšem v závěru třetí čtvrtiny se soupeř přitáhl na rozdíl jediného koše (66:63).

Definitivně tak rozhodla až poslední čtvrtina. V její polovině jsme měli k dobru jen 2 body (77:75), a když jsme v následujících čtyřech po sobě jdoucích útocích neskórovali, smečující Fusek vyrovnal a 3 minuty před koncem šestkující Arnas Beručka poprvé v zápase otočil stav ve prospěch slovenského týmu (77:79). T. J. Dunans ještě srovnal, ovšem Lautaro Lopez záhy kontroval rychlými pěti body a 64 sekund před koncem byl Inter rázem vpředu o 5 bodů.

T. J. Dunans dvojkou a při trojce faulovaný Josef Potoček třemi proměněnými trestnými hody (hosté mezitím přidali jednu šestku) nás vrátili do jednobodového kontaktu, a když se Inter v následujícím útoku dopustil útočného faulu, měli jsme možnost dalšího obratu, ale závěrečná trojka bohužel nepadla.

Druhou půli jsme odehráli bez Tomáše Vyorala.

"Myslím, že jsme do zápasu dobře vstoupili, obecně lze říci, že v celém prvním poločase jsme vůbec nehráli špatně. Tenhle zápas však byl dokladem toho, že naše výkony jsou zatím dost nevyrovnané: v určitých pasážích, jako dnes v první půli, hrajeme moc dobře, naopak v té druhé jsme měli velké problémy na obou polovinách hřiště. Náš výkon nebyl konzistentní," začal kouč Ken Scalabroni své pozápasové hodnocení. "Největší problém jsme měli v obraně, Inter si postupem času našel cesty, jak skórovat. Ve druhé půli jsme navíc nebyli tak produktivní v útoku: nehráli jsme jednoduše, na každý koš jsme se nadřeli, což bylo hodně znát."

Znát bylo i to, že Jakub Merešš nastoupil teprve ke třetímu utkání a T. J. Dunans oblékl pardubický dres vůbec poprvé. "Bylo vidět, že ještě nejsme dostatečně sehraní," přikývl Ken Scalabroni. "Snažíme se zapracovávat nové hráče do našeho systému, ale například T. J. Dunans přijel teprve před pár dny a samozřejmě je těžké, aby se takhle rychle úplně adaptoval. Teď budeme trénovat v kompletním složení a já věřím, že i díky tomu budou naše výkony v dalších zápasech konzistentnější."

Naším top-skórerem byl Michal Svoboda, jenž zaokrouhlil své konto na 20 bodů (z toho 15 v první půli, trojky 3/7). "Je to pro nás takový hořko-sladký výsledek. Byl to poslední přípravný zápas a my jsme chtěli přípravu zakončit výhrou, ale prohráli jsme o bod, což hodně zamrzí," litoval Michal Svoboda nejtěsnější možné porážky. Co ji podle něj zapříčinilo? "Ve druhé polovině jsme udělali zbytečné ztráty, řekl bych, že jsme hráli moc zbrkle. Také jsme nechali soupeře útočně doskakovat a z toho jednoduše skórovat, což se nám nakonec vymstilo." Nejvytíženější hráč Beksy v duelu s Interem (bezmála 34 minut) navzdory porážce věří, že tým je na ostrý start sezony dobře připraven. "Já doufám, že jsme dobře připraveni. Makali jsme každý den, takže věřím, že sezonu začneme vítězstvím," dodal Michal Svoboda.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti