18. 01. 2017

Porážka po dramatu

Slibně rozehraný zápas, v němž vedli až o 14 bodů, pardubičtí basketbalisté nedotáhli do úspěšného konce, lídrovi maďarské ligy podlehli v prodloužení.

FIBA EUROPE CUP, 2. FÁZE, SKUPINA O:

BK JIP Pardubice vs. Alba Fehérvár 89:97 po prodl.
(25:21, 16:11, 20:28, 22:23, 6:14)

Body: Burnett 22 (+9 d.), Wall 20, Švrdlík 13, Pandula 12, Autrey 9 (+7 as.), Kotas 6 (+6 as.), Nečas 3, Škranc 2, Kohout 2 - Lorant 23 (+10 d.), Edwards 19, Markovič 14, Shepard 12, Burgess 10, Keller 8, Taylor 6 (+7 as.), Tóth 5

Diváků: 2531

Do konce základní hrací doby zbývaly necelé dvě minuty a Alba byla vpředu o pět bodů. Jenže záhy přišly velké chvíle Domineze Burnetta, jenž dvěma tříbodovými zásahy, které od sebe dělilo pouhých 33 sekund, otočil skóre na 81:80 a Tipsport aréna byla na nohou!!! Tentýž hráč 8 sekund před koncem čtvrté čtvrtiny dvěma proměněnými šestkami udržel Bekse naději, když poslal zápas do prodloužení. Nastavený čas však patřil maďarskému týmu...

Fantastický start Beksy vedl Jobi Wall, jenž proměnil hned svůj první trojkový pokus a do 5. minuty stihl nastřádat 11 bodů! I díky jeho výraznému ofenzivnímu příspěvku jsme rychle získali dvouciferný náskok: za stavu 10:7 jsme natáhli naši šňůru na 11:0 a po tříbodové akci Domineze Burnetta jsme odskočili již na 21:7!!! "Začali jsme velmi dobře, měli jsme mnoho dobrých střel," kvitoval kouč Levell Sanders vydařený vstup do utkání.

Alba si však záhy pomohla dvěma trojkami (Markovič, Tóth) a závěrečnou pasáž první čtvrtiny ovládla 4:14. Ve 14. minutě se dokonce přitáhla na rozdíl jediného bodu (28:27), ovšem do vedení jsme ji v těchto pasážích nepustili. Mezi 15. a 17. minutou přišla další šňůra, tentokrát 10:0, a rozdíl byl znovu dvouciferný. K poločasovému vedení jsme si pomohli velmi dobrou bilancí zpoza tříbodového oblouku (6/13), důležité byly i tristní trestné hody Alby (3/13)!!

Ještě 14 minut před koncem základní hrací doby jsme drželi desetibodový náskok (56:46), ale Edwardsova trojka odstartovala velký obrat Alby, která se v poslední minutě této části hry dostala vůbec poprvé do vedení - Luka Markovič otáčel na 59:60.

V úseku mezi 31. a 36. minutou hosté nastříleli dvojnásobný počet bodů než Beksa (9:18) a vedli nejvyšším, osmibodovým rozdílem (70:78). Hlavně díky v úvodu zmíněným dvěma trojkám Domineze Burnetta jsme kontrovali šňůrou 11:2 a na začátku 40. minuty jsme byli o něco blíže k vítězství... To ale v prodloužení vydřel Fehérvár. Po třech odehraných minutách nastaveného času jsme sice stáli byli ve hře (89:90), ovšem poté se přesně trefil Peter Lorant, jenž 21 sekund před koncem jistil úspěch svého týmu dvěma šestkami.

"Byl to podobný "příběh", jako v minulém utkání s tímto týmem v Maďarsku," vzpomněl si Levell Sanders na úvodní vzájemný duel, který se hrál před Vánoci a v němž Beksa taktéž rychle vedla dvouciferným rozdílem. "Byli jsme hladoví, hráli jsme dobře, ale Alba má dobrý tým, nevzdala se a vrátila se zpátky do zápasu. Dobře bránili, dobře doskakovali a to byl klíč k jejich vítězství," doplnil pardubický trenér.

Dominez Burnett nastřádal v prvních třech čtvrtinách 6 bodů, ale ve čtvrté části hry střelecky explodoval a přidal jich plných 14!!! S celkovými 22 body byl top-skórerem Beksy a jediný doskok mu scházel k ceněnému double-doublu (střelba z pole 8/13, trestné hody 4/7). Z dálky stoprocentní Jobi Wall zapsal 20 bodů + 7 doskoků + 4 asistence (trojky 4/4), dvouciferní byli i Kamil Švrdlík (13 bodů, z pole 5/7, trestné hody 3/3) s Dušanem Pandulou (12 bodů, trojky 2/4).

Vítěze táhl pivot Peter Lorant, jenž k 23 bodům přidal 10 doskočených míčů a 5 asistencí (z pole 8/15, trestné hody 6/8) - 8 bodů zaznamenal v prodloužení. Justin Edwards nastřílel 19 bodů a doskočil 8 míčů (z pole 7/20).