29. 10. 2017

Porážka o bod

Ani čtyřbodové vedení na konci předposlední minuty nestačilo Bekse k zisku cenného vítězství v Děčíně, kde nakonec podlehla o jediný bod.

KOOPERATIVA NBL, 6. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice 74:73
(18:10, 25:28, 19:19, 12:16)

Body: Krakovič 22, Pomikálek 19 (+14 d.), Feštr 8, Ježek 7, Šiška 6 (+5 as.), Landa 5, Kroutil 3, Bažant 2, Grunt 2 - Kohout 22 (+10 d.), Burnett 22, Švrdlík 11, Půlpán 6, Pandula 4, Kent 3, Nečas 3, Potoček 2

Hráč utkání: Jakub Krakovič

Oba týmy postrádaly několik hráčů (P. Houška, J. Houška, F. Halada - S. Martin, D. Škranc).

Většinu času byl vpředu Děčín, ovšem lepší výchozí pozici do koncovky si vypracoval náš tým - na konci 39. minuty vedl o 4 body. Jenže domácí snížili a o všem rozhodl svou čtvrtou trojkou v zápase Jakub Krakovič. Nebylo nám nic platné, že jsme prohráli jen jedinou čtvrtinu... "Rozhodly detaily, na které jsme se připravovali, například útočné doskoky: domácí jich měli 13, my jenom 7," podotkl trenér Tomáš Bartošek.

Začátek nám vůbec nevyšel. Děčín výborně bránil, snažil se, aby se míč nedostával do rukou našich stěžejních ofenzivních hráčů, a tak jsme do 8. minuty nastřádali pouhých 5 bodů - po koši Ondřeje Šišky domácí vedli 17:5! "Klíčovým faktorem pro vývoj utkání byl náš nepovedený vstup. Naopak domácí hráli výborně a získali sebevědomí," okomentoval Bartošek start zápasu.

Ve druhé čtvrtině jsme výrazně zrychlili přechodovou fázi, pro narůst sebevědomí byl hodně důležitý příspěvek Ondřeje Kohouta, jenž velmi rychlými 9 body (dvě trojky a koš s faulem) pomohl k dílčímu obratu: na konci 13. minuty jsme po trojce Kamila Švrdlíka poprvé vedli (22:23) a v polovině druhé čtvrtiny jsme byli vpředu o 5 bodů (24:29). Děčín, vedený přesně trojkujícím Jakubem Krakovičem (do půle trojky 3/4 a 15 bodů), však kontroval rychou šňůrou 14:4 a vzal si zpět několikabodové vedení.

Třetí čtvrtinu lze rozdělit na dvě části. Ta první, do 26. minuty, vyšla výrazně lépe nám a po šňůře 2:11 jsme otočili stav na 45:49. Jenže následující pasáž domácí ovládli 17:6, na čemž se výrazně podílel Tomáš Pomikálek - během dvou minut a dvaceti sekund nás zasypal 12 body!!!

Na startu poslední části hry Děčín odskočil (66:61), ovšem poté jsme nastříleli 8 bodů v řadě a v 36. minutě Dušan Pandula svým prvním košem posouval stav na 66:69. "Bylo několik momentů, kdy jsme mohli jít do výraznějšího vedení. Bohužel jsme špatně vyřešili situace v přechodové fázi, kdy místo našeho snadného koše přišla ztráta míče," litoval Bartošek promarněného náskoku.

Když chybělo do konce utkání 75 sekund, měli jsme po time-outu na dokončení útoku pouhé 2 sekundy: Dušan Pandula však stihl skórovat a odskočili jsme na rozdíl 4 bodů (69:73). Slibný náskok jsme však neuhájili...

Jakub Krakovič nejprve dvojkou snížil, a když jsme v útoku ztratili míč, tentýž hráč zůstal úplně volný na trojce a 39 sekund před koncem rozhodl. Jeho spoluhráč Ondřej Šiška nám dal ještě naději dvěma minutými trestnými hody, jenže 3,8 sekundy před koncem dvakrát minul i Dušan Pandula a Beksa tak podruhé v letošním ročníku NBL prohrála. "V závěru jsme měli několik otevřených střel, které jsme neproměnili a Děčín ano. Ubojoval to a vyhrál, blahopřeji mu k vítězství," doplnil Tomáš Bartošek.

Ondřej Kohout, jenž zapsal double-double za 22 bodů + 10 doskoků, zhodnotil duel takto: "Podle mě to od nás nebyl špatný výkon, až na nepovedený začátek. Dokázali jsme se vrátit do zápasu, hlavně naše obrana nebyla špatná, ale někteří domácí hráči proměňovali střely, kterénormálně nedávají. Jinak to byl klasický zápas - boj o každý balón. Těžko říct, jestli si někdo zasloužil vyhrát, každopádně Děčín si koncovku uhrál."