Upravit stránku
06. 04. 2024

Porážka. A teď do play-off


Nadstavbovou část Kooperativa NBL jsme zakončili porážkou na nymburské palubovce a do play-off vstoupíme z 6. místa. Ve čtvrtfinálové sérii bude naším soupeřem třetí SLUNETA Ústí nad Labem.

14. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

ERA Basketball Nymburk vs. BK KVIS Pardubice 89:72
(21:14, 28:19. 17:20, 23:19)

V derniéře dlouhodobé části, do níž jsme nastoupili bez rekonvaescenta Tomáše Vyorala, ale už s uzdraveným Tyerem Marshallem, jsme ani jednou nevedli, ale byť jsme už v průběhu prvního poločasu opakovaně nabrali až 16bodovou ztrátu, dokázali jsme se po přestávce vrátit na jednociferný rozdíl. Ještě 9 minut před koncem jsme zaostávali o hratelných 8 bodů (stav 66:58), ovšem úsek mezi 32. a 38. minutou domácí ovládli poměrem 18:9 a definitivně stvrdili svůj očekávaný triumf. 

Průběh utkání

Nymburk vedl v úvodu zápasu 8:2, leč přesné trojkové pokusy Matěje Burdy a Jureho Škifiće přinesly rychlé srovnání. Na dostřel jsme se drželi ještě na startu druhé čtvrtiny, kdy Kameron Chatman trojkoval na 21:17, ale vzápětí kontrovali úspěšnými pokusy ze stejné vzdálenosti Martin Kříž s Thomasem Bellem a lídr tabulky nám začal ukazovat záda. Na konci 16. minuty Sukhmail Mathon posunul průběžný stav na 40:24 a 16bodový náskok si domácí přenesli i do druhého poločasu. Další nárůst rozdílu ve skóre už však nenastal, naopak, v polovině třetí čtvrtiny nás David Pekárek přitáhl na poloviční odstup (stav 55:47). Blíž než na 8bodový distanc už jsme se bohužel nedostali a Nymburk v závěrečné části hry zkontroloval dvouciferné vítězství.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na portálu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Francesco Tabellini (trenér ERA Basketball Nymburk):

„Bylo to hezké týmové vítězství. Pardubice se několikrát pokusily vrátit do zápasu a nic nevypustily. Tým na to reagoval dobře. Dnes jsme se chtěli hodně soustředit na doskok a bylo to lepší, ale stále je to něco, na čem musíme pracovat. Teď si trochu odpočineme, nabijeme energii a budeme se co nejlépe připravovat na play-off, abychom byli úspěšní.”

Ondřej Sehnal (rozehrávač ERA Basketball Nymburk):

„My jsme ty poslední zápasy brali jako přípravu na play-off, bohužel nás teď trochu trápila marodka. Ale dnes se nám ten zápas i v devíti lidech povedl. Sice tam stále máme nějaké výpadky, kdy to není ono, ale jinak je naše výkonnost stoupající a věřím, že na play-off budeme dobře připraveni.”

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice):

„V první půli jsme dostali lekci z toho, jak být agresivní pod košem na obou stranách hřiště. Trvalo dlouho, než jsme si na to zvykli. Ve druhé půli už to bylo lepší a druhá půlka byla vyrovnaná, ale Nymburk už nás na dostřel nepustil. Soupeř hrál s vysokou kvalitou a pro nás to byla dobrá příprava na play-off. Teď se musíme připravit na Ústí. Máme s nimi vyrovnanou bilanci, známe se velmi dobře. Musíme se jim vyrovnat v individuální kvalitě, především na pozicích guardů. Oni hrají hodně rychle, skórují z protiútoků, musíme si na to dát pozor.”

Petr Šafarčík (rozehrávač BK KVIS Pardubice):

„Cítili jsme šanci, protože Nymburk měl teď šílený program a klobouk dolu před nimi, jak to zvládli. I v té úzké rotaci ukázali sílu a my neměli moc šanci. Je z toho šesté místo, ale vzhledem k tomu, jak pro nás sezona začala a jaké jsme tam měli problémy, tak jsme rádi, že máme play-off v klidu a nemusíme do předkola. Navíc Opava loni ukázala, že i z nižších pozic lze v play-off uspět. Liga je hodně vyrovnaná. Navíc doufám, že se vrátí Tomáš Vyoral a budeme ještě silnější. Jdeme do play-off s tím, že se pokusíme překvapit a postoupit.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti