17. 09. 2022

Porážka a 6. místo

Porážkou o 17 bodů s domácím Kolínem zakončili pardubičtí basketbalisté své účinkování v letošním ročníku Federálního poháru. V konečném pořadí nám patří 6. místo.

FEDERÁLNÍ POHÁR, O 5. MÍSTO:

BC Geosan Kolín vs. BK KVIS Pardubice 94:77
(24:21, 24:24, 22:21, 24:11)

Ani do sobotního utkání nezasáhl zraněný křídelník David Pekárek, trenéři se rozhodli šetřit též rozehrávače Petra Šafarčíka, jenž v pátek po dlouhé herní pauze nastoupil, ale dnes sledoval své spoluhráče jen v civilu ze střídačky.

Za stavu 6:11 (jednalo se o naše nejvyšší vedení v celém průběhu zápasu) domácí nastříleli 14 bodů v řadě, přičemž bodově se prosazoval zejména aktivní křídelník Michal Mareš. Na konci 8. minuty dvakrát přesně šestkující Pavol Lošonský poprvé natáhl rozdíl na dvouciferný (22:12), ovšem v závěru první čtvrtiny jsme proměnili několik střel, včetně šťastné trojky Michala Svobody zároveň se závěrečným klaksonem, a přitáhli jsme se na rozdíl jediného koše. I druhá část hry byla velmi vyrovnaná, Kolín se držel vpředu zejména díky nůši trestných hodů, které proměňoval s fantastickou úspěšností 95% (19/20, Lošonský 8/8).

V polovině třetí čtvrtiny domácí měli k dobru 7 bodů, ale následující pasáž jsme zvládli lépe a po tříbodové akci Michala Svobody jsme v 29. minutě otočil průběžný stav na 65:66. Na přelomu závěrečných dvou čtvrtin - i tato pasáž byla velice  poznamenána množstvím odpískaných osobních chyb - Kolín nastřílel 8 bodů v řadě a odskočil na 74:66, v 35. minutě Filip Novotný trojkoval na 81:71.

Z protiútoku sice odpověděl ze stejné vzdálenosti Adam Lukeš a 3,5 minuty před koncem trefil trojku i Mateo Čolak a byli jsme stále ve hře (83:77). Zkraje 38. minuty však znovu uspěl zpoza oblouku Filip Novotný, o chvíli později se pod košem prosadil pivot Jakub Petráš a koncovku už Geosan plně kontroloval.

Vítězové nás předčili v úspěšnosti střelby z pole (53,6% - 33,8%), markantní rozdíl byl zejména ve druhém poločase, kdy jsme proměnili pouhých 10 z 36 střeleckých pokusů (úspěšnost 27,8%), kdežto domácí měli ve stejné pasáži o poznání vyšší úspěšnost 55,2% (16/29).

Poslední dvě přípravná utkání Beksa odehraje v pátek a v neděli v chorvatské Opatiji.