Upravit stránku
04. 03. 2016

Porazíme Ostravu i počtvrté?


Nejlepšímu střelci Kooperativa NBL bude čelit obrana Beksy v sobotním 36. kole. Ostravu táhne průměrně téměř 19bodový rozehrávač Luka Igrutinovič.

36. KOLO KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava (14/18) vs. BK JIP Pardubice (20/13)
sobota 5. 3. v 17:30

Nová huť má za sebou tři venkovní utkání v řadě, v nichž přišla o svou dlouhou sérii neporazitelnosti, jež trvala od 20. ledna a čítala šest (!) vítězných zápasů za sebou. V Praze, Prostějově ani naposledy v Ústí nad Labem však ostravští basketbalisté neuspěli, přičemž nejvíce překvapila drtivá porážka od Slunety v poměru 75:102 (nejvíce bodů Ostravy: Kerr 17, Číž 16, Bratčenkov 16, Bohačík 9...). Oficiální web NH Ostrava dokonce označil výkon hráčů Nové huti v tomto duelu za trapný...

Ostravští jsou velmi nebezpečným sokem zejména v domácím prostředí.

Ve specifické hale Tatran uspěli v sedmi z posledních devíti zápasů, přičemž zde skolili i dva týmy ze špičky tabulky Děčín a Opavu! "Tatran je typická domácí hala, kam se v letošní sezoně opět naučili chodit divácí v hojném počtu a díky blízkosti palubovky vytvářejí skvělou atmosféru, která žene domácí hráče za vítězstvím," podotkl pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Ke stěžejním mužům sestavy trenéra Dušana Medveckého patří klíčový rozehrávač Adam Číž (průměry 14,5 bodu + 4,6 asistence) a podkošové pilíře Petr Bohačík (13,1 bodu + 7,8 doskoku) s Garretem Kerrem (12,4 bodu + 9,8 doskoku). Oba posledně jmenovaní jsou velmi nebezpeční na útočném doskoku, pod soupeřovým košem každý sbírá 3 míče na zápas!

Nová huť navíc získala zajímavou posilu na perimetr, neboť k prvnímu utkání v ostravském dresu nastoupí zkušený ex-jindřichohradecký křídelník Pavel Novák, u Lions zapisující v letošní sezoně 8 bodů + 6,4 doskoku. I tento hráč je velmi aktivní a úspěšný v bojích o odražené míče v protivníkově území (průměr 2,9 na utkání) a je tedy nasnadě, že doskok bude jedním z určujících faktorů, které spolurozhodnou o průběhu i výsledku zápasu.

"Nová huť rozhodně není jen o Igrutinovičovi," zdůrazňuje Tomáš Bartošek. "Celá kostra týmu je velmi nebezpečná. Číž, Kerr, Bohačík, Bratčenkov a nyní i Novák, ti všichni jsou hodně zkušení hráči, kteří dokážou rozhodovat utkání ve prospěch svého družstva. My musíme bránit tak, jako v posledním utkání a dostat domácí hráče pod neustálý tlak."

A posbírat co nejvíce odražených míčů pod oběma koši. "Souboje v blízkosti obou košů jsou klíčové pro úspěch v každém zápase. Naši pivoti, a nejen oni, jsou v tomto velmi silní a aktivní, průměr téměř 13ti útočných doskoků na zápas je slušné číslo. V takovéto aktivitě musíme pokračovat v každém zápase, stejně jako dobře odstavovat soupeře pod naším košem a nedovolovat jim opakované šance ke skórování," doplnil trenér Beksy.

Do zápasu v Ostravě, kterou jsme porazili už desetkrát v řadě (soupeř se radoval naposledy v listopadu roku 2013), zcela jistě nezasáhnou zranění podkošoví hráči Ondřej Kohout a Tomáš Šoukal.

Top-skóreři obou týmů:

Ostrava - L. Igrutinovič 18,7, A. Číž 14,5, P. Bohačík 13,1, G. Kerr 12,4, V. Bratčenkov 8,9, M. Oluič 8,1...
Beksa - L. Autrey 14,1, D. Pandula 14,0, K. Švrdlík 13,9, J. Wall 10,7, V. Půlpán 7,7, O. Kohout 7,0, L. Kotas 6.4...

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti