25. 09. 2016

Poprvé doma, Beksa vyzve Orly

Pardubičtí fanoušci se dočkali! Po sobotním úspěšném derby ve Svitavách se Beksa poprvé představí v domácím prostředí, a hned proti velmi atraktivnímu soupeři.

2. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (1/0) vs. Orli Prostějov (1/0)
pondělí 26. 9. v 20:15, Sportovní hala Dašická

Oba týmy svá premiérová utkání zvládly: Beksa uspěla v derby ve Svitavách (více čtěte zde), Prostějov udolal ve své hale v prodloužení posílený Kolín 96:94 (nejvíce bodů: Palyza 26, Tomanec 19, Dokoupil 17, Marko 12, Novák 12...).

Pardubická soupiska však opět prořídla: k dlouhodobě absentujícím mužům z perimetru Dušanovi Pandulovi, Lukášovi Kotasovi a Josefu Příhonskému se, bohužel, zřejmě přiřadí klíčový rozehrávač Lamb Autrey, jenž odstoupil v poslední čtvrtině sobotního duelu ve Svitavách kvůli zranění kotníku. Ihned po večerním návratu do Pardubic absolvoval vyšetření v Pardubické nemocnici a jeho start je podle aktuální situace velmi nepravděpodobný.

Ani kouč Orlů Zbyněk Choleva neměl v 1. kole k dispozici kompletní sestavu, neboť do utkání s Kolínem nenastoupili Pavel Slezák s Markem Sehnalem. Velmi cenný triumf zajistil svému týmu excelentní tříbodový střelec Lukáš Palyza, jehož trojka - pátá v utkání! - těsně před koncem prodloužení rozhodla.