Upravit stránku
12. 05. 2023

Poprvé


Na sedmý pokus to konečně vyšlo! Beksa vůbec poprvé v letošním ročníku Kooperativa NBL zdolala děčínské Válečníky, díky čemuž snížila průběžný stav semifinálové série na 1 - 2.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 3:

BK KVIS Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 75:65
(19:14, 25:12, 20:21, 11:18)

Stav série: 1 - 2

K nesmírně důležité výhře - z výsledkového i psychologického hlediska - jsme nakročili naprosto parádně odehraným prvním poločasem. Do stěžejního duelu, v němž jsme hráli o udržení reálné naděje na postup do titulové série, jsme vstoupili velice energicky, koncentrovaně, s potřebnou kvalitou na obou polovinách hřiště. "Odehráli jsme fantastickou první půlku. Myslím, že v této pasáži jsme si vytvořili rozhodující náskok," okomentoval křídelník David Pekárek rozhodnou pasáž Zápasu 3. Zcela klíčový úsek se přitom odehrál mezi 12. a 19. minutou, v němž jsme natáhli naši šňůru až na 25:5 (!!) a z nerozhodného stavu 19:19 jsme díky tomu odskočili do 20bodového trháku, z něhož jsme následně těžili po celý zbytek utkání.

Průběh utkání

Konzistentní hra, velice dobrá přechodová fáze z útoku do obrany, kontrola doskoku... První poločas snesl z pohledu Beksy velmi přísné měřítko. Prohrávali jsme jen v 5. minutě po úspěšné Pomikálkově trojce (stav 6:7), jinak se nám ARMEX téměř neustále díval na záda. Ještě zkraje druhé čtvrtiny, po Pomikálkově druhé proměněné trojce a Waltonově nájezdu, hosté srovnali na 19:19, leč následovala báječná 9minutová pasáž.

Čtrnácti body v řadě jsme poprvé odskočili do dvouciferného vedení (15. minuta - 33:19), trojkovou smršťí (David Pekárek 2 a Jan Štěrba 1 v rozmezí pouhých 72 sekund!) jsme si záhy pomohli k protažení bodové šňůry až na 25:5: Petr Šafarčík zaokrouhlil 90 sekund před přestávkou rozdíl ve skóre na 20 bodů. 

Děčínu jsme definitivně pláchli hned na startu třetí části hry, kdy na Pomikálkovo snížení reagovali David Pekárek (trojka) s Mateem Čolakem (dvojka a trojka) 8 body za sebou a rozdíl narostl na maximálních 24 bodů (52:28). V poslední čtvrtině jsme sice mezi 32. a 36. minutou proměnili jedinou ze 7 střel z pole, minuli všechny 4 trestné hody a Válečníci se několikrát přiblížili na rozdíl 10 bodů (68:58, 70:60, 72:62), víc už jim ale naše obrana nedovolila. "Ve třetí čtvrtině jsme si pořád hlídali náskok, ale čtvrtá už byla trápení," přiznal David Pekárek. "Trošku jsme polevili v koncentraci, zahodili jsme asi čtyři jednoduché koše, ale podržela nás obrana. Soupeře jsme udrželi na 65 bodech, což je super. Teď už se díváme na zítra, kdy budeme chtít znovu potvrdit domácí prostředí a vyrovnat sérii," postavil Peky před sebe a své spoluhráče jednoznačný cíl.

Další pozápasové ohlasy:

Dino Repeša (trenér BK KVIS Pardubice):
"Pro nás je to důležitá výhra, abychom se vrátili zpátky do série. Od začátku jsme hráli velmi kvalitně v obraně, soupeř dal do poločasu jen 26 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme pokračovali stejně, ale v poslední jsme, bohužel, ukázali nějaké signály únavy. Soustředění bylo horší než v úvodních 30 minutách, udělali jsme nějaké chyby v útoku a ztráty míče, z nichž měl Děčín lehké body z protiútoků. Teď musíme zregenerovat, zítra ale určitě budeme potřebovat víc od hráčů z lavičky. Uděláme maximum, aby po čtvrtém zápase byla série vyrovnaná."

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín):
"Prvních 7-8 minut jsme hráli docela slušně, utkání bylo vyrovnané. Trošku nám chyběl větší entuziasmus, který měly Pardubice, a to se naplno projevilo ve druhé čtvrtině, kterou jsme prohráli 12:25. Tahle čtvrtina udala ráz celému utkání. Samozřejmě jsme se chtěli vrátit zpátky do zápasu, myslím, že fyzické síly na to máme, ale bohužel jsme se nedostali pod 10 bodů, což bývá psychologicky zlomová hranice. Dá se říct, že dneska jsme zaslouženě prohráli."

Martin Mach (hráč BK ARMEX Děčín):
"Zápas jsme si prohráli v prvním poločase. Nemůžeme nechat soupeře střílet úplně volné trojky, kdy se mu zachce. Nebránili jsme, nedali jsme si balón, hráli jsme sobecky. Nebyli jsme ten tým, jaký známe. Musíme si všichni dohromady sednout, zítra přijít a předvést mnohem lepší výkon."

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Zápas číslo 4 se bude hrát v sobotu 13. 5. od 17:30, vstupenky do Sportovní haly Dašická můžete zakoupit v síti Ticketportal.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti