Upravit stránku
30. 01. 2020

Pomůžeme Adámkovi


Stejně jako v uplynulých pěti ročnících, i v letošním šestém pokračování projektu Hrajeme spolu za Pardubice budeme společně pomáhat, tentokrát malému Adámkovi.

Hrajeme spolu za Pardubice VI, společný projekt Beksy a Komorní filharmonie Pardubice, se uskuteční v sobotu 8. února 2020 od 16:30 hodin v enteria aréně. V úvodní části bude na programu koncert komorní filharmonie a zpěvačky Yvetty Blanarovičové (dirigent Chuhei Iwasaki), v té druhé utkání nadstavbové části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a USK Praha.

Finanční příspěvek od organizátorů a návštěvníků akce bude tentokrát věnován malému Adámkovi.

Maminka vypráví příběh svého malého bojovníka Adámka

Adámek se narodil v dubnu roku 2017 jako zdravý a krásný kluk. Doma na něj už čekal starší bráška Pavlík a tatínek. První dva měsíce jeho života proběhly naprosto v pořádku. Potom můj maličký podstoupil povinné očkování hexavakcínou. Čtvrtý den po očkování ho náhle přepadl první z mnoha epileptických záchvatů, takže jsem ho odvezla rovnou do nemocnice. Po jeho vyšetření na EEG mi lékaři přišli sdělit, že má můj Adámek Westův syndrom, závažné epileptické onemocnění.

Neustále mi opakovali, že prognózy nejsou dobré, že s každým epileptickým záchvatem dochází k dalšímu poškození mozku a hrozí, že Adámek bude mentálně postižený, nebo se taky může stát, že nikdy nebude chodit. Léky nezabíraly, z Adamka byl ležák, který nedokázal pohnout ani okem ani rukou, naděje nám svitla až s kortikoidovou léčbou, kterou Adámek podstupoval 3 týdny. Po jejím absolvování se už naštěstí žádný záchvat neobjevil. Adámek však kvůli předchozím záchvatům zůstává mentálně a psychomotoricky opožděn.

Jakmile nám dali lékaři svolení, hned jsme se s Adámkem vrhli na cvičení. Začali jsme docházet k milé fyzioterapeutce, která ho všechno učila od začátku, od držení hlavičky. Adámek byl zpočátku hodně hypotonický (měl tělo jako hadrová panenka) a sama fyzioterapeutka měla strach, jestli to můj mrňousek vůbec zvládne. Pak jsem s ním ale odjela do Jánských Lázní na rehabilitační pobyt, kde se Adámek úplně poprvé dostal na všechny čtyři a později začal dokonce lézt.

Dnes už sice chodí, ale svým vlastním stylem, který není zrovna ideální. Má totiž nedovyvinuté břišní svalstvo, takže chodí předkloněný. S tím, aby posílil svaly břicha i celého trupu mu však hodně pomáhají hiporehabilitace (rehabilitace využívající jízdu na koňském hřbetu), na které pravidelně jednou týdně dochází. Protože jeho lékaři vidí, že hiporehabilitace opravdu pomáhají, doporučili mu týdenní intenzivní hiporehabilitační pobyt, během nějž by se měly ukázat další pokroky. Tento pobyt však stojí 12 500 korun, což si naše rodina bohužel nemůže dovolit. Proto vás prosím o finanční příspěvek.

Adámek je úžasný kluk, který cvičí a rehabilituje ze všech sil. Hodně ho motivuje jeho starší bráška, po kterém Adámek všechno opakuje. Díky tomu, že je Adámek ještě malý, máme šanci, že z toho, co se naučí teď, bude čerpat i v budoucnu. Abychom mu ale mohli dopřát to, co teď potřebuje nejvíc, potřebujeme vaši pomoc.

Vstupenky na Hrajeme spolu za Pardubice VI

K dispozici jsou vstupenky do hlediště i limitovaný počet VIP vstupenek na palubovku: vstupenky zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti