Upravit stránku
11. 01. 2020

Pomohli jsme si trojkami


Beksa přidala v Kooperativa NBL svoji třetí výhu v řadě, když přetlačila USK Praha 91:81. Jak hodnotili sobotní utkání trenéři a hráči obou týmů?

Pozápasové komentáře

Ken Scalabroni (trenér domácích):
"Zápas mohu hodnotit pozitivně, každá výhra se počítá. Utkání muselo být zajímavé, protože bylo vyrovnané. V první půli jsme měli dva problémy: jedním byl obranný doskok - 12 útočných doskoků soupeře je příliš vysoké číslo -, druhým to, že jsme nechávali hráče USK poměrně jednoduše skórovat. Ve druhém poločase jsme tyto činnosti zlepšili a stačilo nám to k výhře."

Viktor Půlpán (hráč domácích):
"Byl to bojovný zápas. Museli jsme bojovat celou dobu, protože USK je silný tým a i když hrál venku, ukázali svou sílu. Občas, když jsme v obraně špatně komunikovali, to dokázali trestat. My jsme udělali několik zbytečných chyb, z čehož plynulo, že se na nás vždycky bodově dotáhli, a proto to vyvrcholilo tím, že jsme museli hrát až do konce, aby z toho nebyl nějaký propadák. Ve druhé půli nám pomohlo, že jsme hráli rychleji dopředu. V první půlce nám to moc nevycházelo, měli jsme pár ztrát v přechodové fázi, ale po přestávce jsme to zlepšili a jsme rádi, že jsme to zvládli a urvali vítězství."

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Bylo to velice těžké utkání. USK po celou dobu velice tvrdě a dobře bránil. V první půli byl náš hlavní problém na doskoku, oni měli strašně moc útočných doskoků, i když to vycházelo z našeho způsobu obrany, kdy jsme často přebírali a pak jsme soupeře nedokázali odstavovat. Pro nás jen dobře, že jsme si ve druhém poločase hodně pomohli trojkami, protože kdybychom je netrefovali, tak by to bylo ještě těžší. Naštěstí nám to tam z dálky padalo, utrhli jsme se a v závěru to bylo o tom, abychom si pohlídali výhru."

Dino Repeša (trenér hostů):
"V první řadě gratuluji domácímu trenérovi Scalabronimu a jeho týmu k výhře. Myslím si, že zápas musel být velmi zajímavý pro diváky, protože byl poměrně vyrovnaný, až na poslední dvě tři minuty. My jsme se dokázali vrátit ve druhém poločase do zápasu šňůrou 0:9 a řekl bych, že nakonec rozhodly maličkosti. Je potřeba pochválit Tomáše Vyorala, který odehrál velké utkání, a Viktora Půlpána, který trefil otevřené střely. My si ze zápasu můžeme vzít mnoho pozitivních věcí, včetně toho, že jsme se nevzdali, i když domácí vedli ve třetí čtvrtině o 10 bodů. Budeme pokračovat v práci, sezona bude ještě dlouhá."

Jan Štěrba (hráč hostů):
"Řekl bych, že jsme úplně jiný tým doma a venku. Doma jsme mnohem agresivnější, dnes jsme tuto agresivitu bohužel nenašli a nemohli jsme se o ni opřít. V prvním poločase jsme se ještě drželi našeho herního plánu a prohrávali jsme jen o dva body. Se začátkem druhého poločasu jsme ale nechali Pardubice víc doskakovat a to se projevilo na konečném výsledku."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti