Upravit stránku
16. 03. 2019

Pomohla nám atmosféra


Ohlasy trenérů a hráčů po utkání 7. kola nadstavbové části Kooperativa NBL, skupina A1, mezi týmy BK JIP Pardubice a BK ARMEX Děčín (92:80).

Pozápasové ohlasy

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Bylo to těžké, jako byla všechna předchozí utkání s Děčínem. Šlo o hodně fyzický zápas, ale odvedli jsme dobrou práci. Hráčům jsem o přestávce říkal, že dobré věci z prvního poločasu je potřeba přenést do druhé půle, což se nám podařilo. Měli jsme pět dvouciferných střelců. Výborný zápas odehráli Ozren Pavlovič, Kamil Švrdlík, Ondra Kohout, velmi dobře hrál Michal Svoboda... Myslím si ale, že celkově šlo o kvalitní týmový výkon. Tenhle zápas jsme odehráli právě s takovou energií, jaká byla potřeba."

Ondřej Kohout (hráč BK JIP Pardubice):
"Pro nás je každá výhra strašně důležitá, a s Děčínem obzvlášť, to vždycky bývají řežby do poslední vteřiny. Jsem moc rád, že jsme to uhráli. Podobné zápasy ani tak nerozhodují basketbalové věci. Myslím, že tentokrát jsme byli o trošku důslednější než v předchozích dvou zápasech s Děčínem, hlavně na obranné polovině hřiště."

Michal Svoboda (hráč BK JIP Pardubice):
"Zápas se nám povedl, navázali jsme na celkem slušný výkon z Ústí. Myslím, že rozhodl obranný doskok a celkově bojovnost v obraně. I skvělá atmosféra, kterou vytvořili fanoušci v hale, nám hodně pomohla."

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice):
"Utkání můžeme hodnotit pozitivně. V průběhu zápasu bylo pár pasáží, kdy jsme je nechali, aby nás v útoku přeskákali a dávali z toho nějaké jednoduché koše, ale jinak jsme bojovali po celý zápas a jsme rádi, že jsme to urvali. Myslím si, že nám hodně pomohl zápas v Nymburce, který nám dodal sebevědomí do dalších zápasů. Další dvě utkání, v Ústí a teď s Děčínem, se nám podařila jak výsledkově, tak herně a na tom musíme stavět, navázat na ně a dostat se v tabulce před play-off co nejvýš."

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín):
"Prohráli jsme, takže jsme samozřejmě smutní, nicméně prohráli jsme s velmi dobře hrajícími Pardubicemi. Tipl bych si, že Pardubice hrály jeden ze svých lepších zápasů v nadstavbě. Utkání jsme chtěli hrát trochu jinak. V prvním poločase jsem měl pocit, že hra neměla tempo, neměla rytmus, neměla nic. Házelo se hodně trestných hodů... To nám moc nevyhovuje, nicméně pořád jsme byli ve hře, 7 bodů dole. Pak jsme nechali Pardubice odskočit na 17 bodů, ale jsme Válečníci, takže jsme se vrátili zpátky, ale pak si necháme dát dvě trojky a strašně nás to láme. V celkovém obraze si Pardubice výhru zasloužily, protože byly efektivnější, bojovné, prostě uhájily domácí palubovku."

Tomáš Pomikálek (hráč BK ARMEX Děčín):
"Prohráli jsme, takže mé hodnocení je záporné. Střídáme dobré chvíle se špatnými a bohužel těch špatných je pořád víc. Nedokážeme správně vyhodnotit útok, stejně tak děláme pořád stejné chyby v obraně: nevypomůžeme si, když máme, nepřebereme, když máme... Nechci říkat, že to byl špatný zápas, byla to klasická bitva s Pardubicemi, jako vždycky, ale bohužel, tentokrát byly šťastnější Pardubice."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti