Upravit stránku
25. 03. 2018

Pomohl vydařený vstup


Utkání 7. kola nadstavby Kooperativa NBL mezi Beksou a Svitavami hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Lubomírem Růžičkou a hráči Ondřej Kohout s Lubošem Striou.

Pozápasové ohlasy

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Oproti předchozím zápasům se nám vydařil vstup. Trochu jsme změnili sestavu a osvědčilo se to. Hráči dali do zápasu hned od začátku energii, bylo vidět, že nechtějí opakovat podobný začátek, jako ve středu. Měli jsme vysokou kvalitu zpod koše, naši pivoti byli daleko efektivnější než hostující hráči a to spolurozhodlo. Velmi dobře jsme hráli rychlý protiútok, hlavně v prvním poločase, kdy jsme z něj vytěžili 16 snadných bodů. Druhý faktor, který bych zmínil, je obrana. Od první minuty jsme velmi dobře bránili. V první čtvrtině sice Svitavy zaznamenaly 18 bodů, ale ve druhé a třetí 9 a 5, což byl základ našeho vítězství. Hráli jsme konzistentně, nutili jsme Svitavy k těžkým střelám, z toho pramení i jejich nízké procento úspěšnosti."

Ondřej Kohout (hráč BK JIP Pardubice):
"Před play-off jsou to teď nejdůležitější zápasy a my můžeme být spokojeni s týmovým výkonem. Jsme rádi, že teď odčiňujeme porážku s Olomouckem. Pomohla nám šňůra 10:0 na začátku druhého poločasu, ale řekl bych, že celý zápas jsme hráli s dobrým nasazením v obraně i takticky, pohlídali jsme si doskok a valili jsme dopředu. Svitavy ve třetí čtvrtině odpadly a nebyly schopné s námi držet krok, v tempu, v jakém se hrálo."

Lubomír Růžička (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy):
"Gratuluji Bekse, byla dnes lepším týmem. My jsme měli velký problém skórovat, vůbec se dostat do dobré střelecké pozice. Domácí velmi dobře zahušťovali náš pick-and-roll. Měli jsme několik dobrých střeleckých pozic, ty jsme nedali a pak jsme se v útoku dostali do kostrbatého poloútoku, nebyla to naše hra. Definitivně rozhodl nástup do druhého poločasu. Zkusili jsme pak přejít do zónové obrany, chvíli jsme Beksu drželi bez koše, leč sami jsme z toho nic nevytěžili - tenhle úsek se hrál 0:0, což je škoda, mohlo to být o trošičku dramatičtější. Pozitivum je, že na konci mladíci vylepšili skóre, za to jsem rád, ale jinak je to pořád stejné: na venkovních palubovkách nehrajeme tak uvolněně tak doma. Máme ještě 4 zápasy, abychom to do play-odstranili.

Luboš Stria (hráč DEKSTONE Tuři Svitavy):
"Měli jsme velký problém v útoku. Zasekli jsme se na 27 bodech v poločase, potom nám to vůbec nepadalo. Nemohli jsme se najít, prosadit se. Pardubice hrály s daleko větší energií a vyhrály zaslouženě. My se teď nenacházíme v ideální formě, trošku nám to leží v hlavě. Musíme se před play-off zkonsolidovat, na tréninku se víc povzbudit a máknout, abychom měli takovou formu, co jsme měli před Vánoci a byli v play-off konkurenceschopní."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti