Upravit stránku
04. 05. 2021

Pohovory a kondice


Minulý týden, ve čtvrtek 29. dubna, odehráli svůj poslední zápas v letošní sezoně. Jaký program čeká pardubické basketbalisty v nadcházejících dnech a týdnech?

V pátek, den po třetí čtvrtfinálové porážce od Kolína, po níž pro Beksu definitivně skončila sezona, proběhla regenerace. O víkendu měli hráči volno a v hale Dukla se znovu sešli na začátku tohoto týdne. "Od pondělí probíhají individuální pohovory s jednotlivými hráči, v kombinaci s tréninkem, který je zaměřen na kondiční část," předeslal sportovní ředitel Radek Nečas.

Tento a příští týden mají někteří hráči odlišný program.

"Hráči, kteří patřili v sezoně mezi nejvytěžovanější, mají v nadcházejících dvou týdnech individuální program, stejně jako ti, které v závěru sezony trápily nějaké zdravotní problémy. Všichni ostatní začali trénovat pod vedením kondičního trenéra: v tomto týdnu jsou na programu jednofázové tréninky, v příštím týdnu budeme trénovat dvoufázově. Společná příprava celého týmu začne v pondělí 17. května," doplnil Radek Nečas.

Na co jsou a budou zaměřeny tréninky v tomto a příštím týdnu?

"Tento týden je zaměřen na rozvoj silového objemu, ve kterém budeme pokračovat i nadále," uvedl kondiční trenér Martin Skřivánek k prvnímu posezonnímu týdnu. "Do tréninkového procesu jsou zařazeni mladí hráči a hráči, kteří měli menší zápasovou minutáž. Ostatní mají volno nebo se věnují zdravotní rehabilitaci." Po volné sobotě a neděli Beksa od pondělí 10. května najede na rytmus dvoufázové přípravy. "Příští týden zůstane dopolední blok věnován síle a plyometrii, odpolední pak herním činnostem, s propojením s hráči z kategorie U19," doplnil Martin Skřivánek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti