Upravit stránku
28. 09. 2017

Pohárové echo


Druhý zápas mezi Beksou a Sibiu (77:64) hodnotili trenéři Levell Sanders a Dan Fleseriu a hráči Scott Martin a Radu Paliciuc.

Levell Sanders, trenér BK JIP Pardubice:
"Gratuluji týmu Sibiu, za to, jak dnes hráli. Pro nás to byla zvláštní série, protože jsme příliš nevěděli, co od Sibiu čekat.  První zápas jsme hráli v bouřlivé atmosféře a dokázali jsme - ve velmi kvalitním zápase - o bod vyhrát. To pro nás bylo velice důležité, protože si myslím, že kdybychom první zápas prohráli, byli bychom trochu nervózní.

"Klíčem k úspěchu v obou zápasech bylo, že jsme pokaždé velmi dobře zvládli vstup do utkání. Doma jsme však v prvním poločase nebyli koncentrovaní tak, jak bych čekal, udělali jsme několik zbytečných ztrát - 24 ztrát za zápas je příliš. I kvůli dlouhému přerušení jsme se v první půli nedokázali dlouho dostat do správného tempa, ale druhý poločas jsme začali velmi dobře, podařilo se nám soupeři odskočit, což nás uklidnilo. Poté jsme hráli koncentrovaněji a snažili jsme se držet vybudovaný náskok.

"Každý zápas je pro nás velice důležitý, protože se snažíme zapracovat do týmu nové hráče. Jsem velmi šťastný, že jsme tyto první dva zápasy zvládli a že se nám podařilo postoupit, protože jednoznačně chceme postoupit do hlavní fáze FIBA Europe Cupu. Gratuluji  hráčům k tomu, jak dobrý výkon odvedli."

Scott Martin, hráč BK JIP Pardubice:
"Souhlasím s tím, že jsme dobře začali, ale pak jsme trošku narazili. Druhý poločas byl od nás jednoznačně lepší. Dokázali jsme soupeři nadělat dost problémů v přechodové fázi, v obraně i v útoku. Také jsme mnohem lépe kontrolovali tempo hry. Měli bychom však dát kredit také hostujícímu týmu, protože rozhodně bojovali a nic nevzdali, ale my jsme si vytvořili tak velký náskok, že nás již dotáhli."

Dan Fleseriu, trenér CSU Sibiu:
"V první řadě bych chtěl pogratulovat pardubickému týmu. Hráli dnes velice dobře, zejména nás překvapili výbornou obranou. Velice těžko jsme se dostávali k otevřeným střelám. Většina našich střel byla pod tlakem výborné obraný domácího týmu, naše úspěšnost střelby proto byla velice nízká. Bohužel jsme nedokázali využít naší výhodu v podkošovém prostoru, kde máme lepší pivoty. Naopak jsme pod košem udělali spoustu chyb a také jsme jasně prohráli na doskoku, což podle mého názoru rozhodlo zápas. Faktorem mohlo být také to, že Pardubice již mají za sebou jednu sezonu v evropských pohárech, zatímco pro nás to byl debut. Přeji Pardubicím hodně štěstí do další fáze."

Radu Paliciuc, hráč CSU Sibiu:
"Byli jsme velmi motivováni pro dnešní utkání, chtěli jsme na domácí "vlítnout" ve vysokém tempu. Bohužel se nám to nepodařilo a začali jsme velmi špatně. Poté jsme začali být trochu nervózní, možná se na nás začala podepisovat i únava, jelikož jsme nestihli náš let ve Vídni a přiletěli jsme do Prahy o 5 hodin později. Potřebovali jsme chytit začátek druhého poločasu, abychom se dostali zpět do zápasu, ale bohužel se stal naprostý opak, domácí nám odskočili na rozdíl více než 20 bodů a bylo prakticky po zápase."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti