Upravit stránku
20. 10. 2016

Pohárové echo: Kouč, GM, Kamil a Lamb


První utkání Beksy ve FIBA Europe Cupu proti APOELU Nikósie hodnotili generální manažer Martin Marek, kouč Levell Sanders a hráči Kamil Švrdlík a Lamb Autrey.
Levell Sanders (trenér):

"Jsem šťastný, že máme první zápas úspěšně za sebou. Měli jsme nervózní začátek, i když hráčům vždycky říkám, že je to jen basketbal. Zlomové bylo, že jsme ve druhém poločase začali hrát agresivněji v obraně a rychleji dopředu, díky tomu jsme skórovali jednoduché koše."

"Je skvělé, že můžeme hrát evropský pohár. Pro mnoho hráčů je to první zkušenost a první možnost konfrontace s evropskými týmy. Jsme rádi, že jsme dokázali zvítězit, ale také bych chtěl pogratulovat koučovi APOELU za to, jaký výkon v Pardubicích předvedli."

Martin Marek (generální manažer):

"Měli jsme nervózní začátek, v prvním poločase jsme hráli opravdu hodně nervozně. Rozhodující byla přestávka, kdy jsme se uklidnili a ve druhém poločase už jsme ukázali náš útočný potenciál. Máme hroznou radost, že jsme dokázali vyhrát."

"Hrálo se v pro nás atypickém prostředí: poprvé v sezoně v Tipsport areně, přišlo skoro 3 tisíce lidí, pro spoustu kluků to byl vůbec první zápas v evropském poháru...To všechno na hráče dýchne, hned když přijdou do arény i potom v zápase. O to cennější je, že jsme to nakonec zvládli a hrozně moc si tohoto vitězství vážíme."

"Každého zápasu v evropském poháru si hrozně vážíme. Je to perfektní škola nejen pro mladé hráče, ale i pro celou naši organizaci. Když je k tomu ještě vítězství, tak je to sladká třešínka na dortu, takže můžeme být spokojeni."

Kamil Švrdlík (pivot, autor 19 bodů):

"My jsme si sami udělali tenhle zápas těžším, protože se nám nepovedl úvod. Nevím, jestli na nás dolehlo, že hrajeme evropský pohár, ale úplně jsme vypadli z role. Několikrát jsme nedali jednoduchý koš z vyložené pozice, báli jsme se. Postupně jsme to ale odstranili, důležité bylo, že po první půli to bylo jen o 5 bodů. Ve druhém poločase už to bylo lepší, hráli jsme tak, jako hrajeme v lize."

"Věřil jsem pořád. V první půlce jsme opravdu hráli špatně, ustrašeně, ale viděli jsme, že to jde, že soupeř není nad naše síly. Když jsme je na začátku třetí čtvrtiny dohnali, začali jsme si věřit, bylo tam hodně rychlých protiútoků a to nám pomohlo, tam se to zlomilo."

"Tahle výhra nám hodně pomůže. Myslím, že v dalších zápasech už budeme hrát uvolněně, víme, že to nejsou nehratelní soupeři. Také bych zmínil, že přišlo hodně lidí, což bylo super, a věříme, že přijdou znovu."

Lamb Autrey (rozehrávač, autor 21 bodů):

"Souhlasím s tím, že na začátku utkání jsme hráli nervózně. V prvním poločase jsme nevěděli, co můžeme od soupeře očekávat. O přestávce jsme se uklidnili a ve druhé půli jsme začali hrát to, co chceme. Také se ještě více zapojili fanoušci a to všechno nám dodalo sebedůvěru. Je to pro nás skvělé vítězství, ale teď už se musíme soustředit na další zápasy."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti