Upravit stránku
21. 01. 2020

Pohárové derby


Podruhé během pěti dnů se Beksa představí na svitavské palubovce. Po neúspěšném ligovém duelu tentokrát půjde o čtvrtfinále Českého poháru a ve hře bude postup do FINAL FOUR!

ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU:

DEKSTONE Tuři Svitavy vs. BK JIP Pardubice
středa 22. 1. v 17 hodin

Letošní ligová bilance obou soupeřů je vyrovnaná 1 - 1.

V polovině listopadu jsme doma Tury přetlačili o jediný bod 78:77, v sobotní odvetě jsme prohráli 74:80.

Tento zápas nám však vůbec nevyšel a konečné skóre rozhodně neodpovídá průběhu utkání, v jehož druhém poločase Svitavy vedly až o 21 bodů. "Klíčový byl náš velmi špatný vstup. Troufnu si tvrdit, že jsme nebyli zkoncentrováni a celkově mentálně připraveni tak, abychom se udrželi v zápase. Prvních 25 minut pro nás bylo jedno velké trápení, i když je samozřejmě nutné zohlednit i kvalitu soupeře," odpověděl asistent Adam Konvalinka na otázku, co zapříčinilo pro nás krajně nepříznivý průběh nedávného derby.

V něm naší obraně nejvíce škodil zkušený rozehrávač Roman Marko, autor 21 bodů a 5 asistencí, až příliš volného prostoru za trojkovým obloukem jsme dopřáli dalším domácím veteránům Jiřímu Jelínkovi (4 trojky) a Pavlovi Slezákovi (3 trojky). Právě eliminace otevřených tříbodových střel bude jedním z našich stěžejních úkolů v pohárovém utkání. "Určitě to bude jeden ze zásadních bodů, ale předchází tomu ještě komplexnější bod, a to je týmová obrana, postavená na kvalitní komunikaci, která nám hodně chyběla," zdůraznil pardubický asistent. "Dělali jsme strašně moc chyb v přebírání hráčů a v komunikaci, kdy dva naši hráči šli bránit jednoho útočníka a další soupeř zůstával sám. Pokud se nám tohle podaří eliminovat, myslím, že to bude úplně jiné utkání."

Jaké další faktory budou podle asistenta kouče Scalabroniho určující pro příznivější průběh pohárového derby? "Jednoznačně mnohem lepší vstup do utkání, o čemž jsem již mluvil. Půjde o naši větší aktivitu, je potřeba trošku tvrdit muziku, protože jenom koukat na soupeře, jak hraje, je dost ubíjející. Jsem přesvědčený, že máme dostatečně zkušený tým, který už sobotní prohru hodil za hlavu a naplno se soustředí na další zápas. Se Svitavami budeme hrát v letošní sezoně ještě několikrát, takže si nemyslím, že by minulý neúspěch měl mít na náš tým nějaký negativní dopad," doplnil Adam Konvalinka.

Ve Svitavách bohužel nebude k dispozici jeden z klíčových mužů, rozehrávač Viktor Půlpán, jenž se zranil v sobotním ligovém derby (odehrál v něm jen 16,5 minuty).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti