Upravit stránku
17. 01. 2017

Pohárová středa: přijede Alba


Aktuální lídr skupiny O, maďarská Alba Fehérvár, je dalším soupeřem Beksy ve druhé fázi FIBA Europe Cupu. Pozor: hrát se bude netradičně od 20:10.

FIBA EUROPE CUP, 2. FÁZE, SKUPINA O:

BK JIP Pardubice (1/3) vs. Alba Fehérvár (3/1)
středa 18. 1. ve 20:10, Tipsport aréna

Beksa, která vstoupila do druhé fáze FIBA Europe Cupu třemi venkovními porážkami v řadě, si před týdnem vylepšila svoji bilanci cennou výhrou nad francouzským Pau-Orthez. I tento výsledek pomohl do čela skupiny Albě, která pro změnu uspěla v Kluži 81:86 (nejvíce bodů: Lorant 19, Edwards 16, Taylor 13, Farr 12...) a vylepšila svou aktuální bilanci na 3/1.

V praxi to znamená, že maďarský tým v Pardubicích bude hrát o definitivní jistotu postupu! "Nejen pro nás, ale i pro soupeře je to důležitý zápas, protože si může zajistit 1. místo ve skupině," přikyvuje kouč Levell Sanders. "Budou mít sebevědomí, vyhráli v Kluži a mají už tři vítězství. Budou chtít přijet a vyhrát. My musíme být stoprocentně připraveni hrát hned od začátku!"

Fehérvár má ve FIBA Europe Cupu pětici dvouciferných střelců.

Týmovým top-skórerem je kanadský křídelník Justin Edwards, jenž přispívá 16,5 body (+4,1 asistence, trojky 41,9% - 18/43). Nebezpeční jsou rovněž američtí rozehrávači Brandon Taylor (10,7 bodu + 4 asistence, trojky 40% - 14/35) a Winston Shepard (10,6 bodu + 3,2 asistence), pod košem je produktivní dvojice Peter Lorant (14,3 bodu)-James Farr (12,4 bodu).

Do základní osy lídra maďarské ligy (bilance 11/2) dále patří pivot Akos Keller (8,4 bodu) či rozehrávač Luka Markovič (5,6 bodu).

Alba je momentálně pátým nejlépe doskakujícím týmem FIBA Europe Cupu - a pozor, ve statistice útočných doskoků je druhá nejlepší s průměrem 13,3 na zápas. Ve čtyřech duelech druhé fáze dokonce pod soupeřovým košem získává průměrně 14,8 míče!!! I proto Levell Sanders zdůrazňuje: "Klíčovými faktory budou soupeřův útočný doskok a naše ztráty."

V této souvislosti připomíná první vzájemný zápas v Maďarsku. "Měli jsme v něm 26 ztrát a domácí měli 22 útočných doskoků. To jsou obrovská čísla. Soupeř dal díky tomu spoustu snadných košů. Jestli ve středu chceme hrát dobrý zápas - a my chceme -, tak musíme výrazně snížit počet ztrát a eliminovat útočný doskok Alby," má jasno Ell.

Není pochyb o tom, že Beksu čeká další velice náročné utkání. "Viděl jsem jejich minulý zápas v Kluži. Mají výbornou přechodovou fázi, každou ztrátu trestají." Kvalitu má maďarský tým na všech postech. "Jsou tam výborní rozehrávači, střelci i pivoti, takže se musíme připravit na těžký zápas," doplnil pardubický trenér, jemuž budou opět scházet zranění rozehrávači Viktor Půlpán s Josefem Příhonským a křídelník Josef Potoček. Naopak jeden z ofenzivních pilířů Dominez Burnett naskočil po krátké pauze již do nedělního vítězného duelu s Jindřichovým Hradcem a bude tedy k dispozici.
V Tipsport aréně se opět můžete těšit na bohatý doprovodný program. Time-outy a přestávky mezi čtvrtinami vyplní cheerleaders IM CHEER Pardubice, o přestávce mezi poločasy vstoupí členové Aerobic centra Pardubice a hlavní cenou v divácké soutěži bude zapůjčení vozu Ford Kuga na celý víkend od partnera klubu pro evropský pohár, společnosti AUTO IN.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti