06. 12. 2017

Počtvrté v řadě

Na čtyři vítězství dnes pardubičtí basketbalisté natáhli svou úspěšnou šňůru, když po jednoznačném průběhu porazili Kolín rozdílem 19 bodů.

11. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín 79:60
(17:9, 21:11, 21:17, 20:23)

Body: Burnett 20, Švrdlík 13, Pandula 12, Martin 11, Kohout 6, Welsch 6 (+7 as.), Nečas 4 (+9 d. +5 as.), Kent 4, Potoček 3 - Skinner 13, Bakič 12, Číž 10, Šafarčík 8, Pajovič 6, Machač 5, Dokoupil 3, Vocetka 3

Diváků: 863
Hráč utkání: Dominez Burnett

Geosan ani jednou nevedl, nejvyšší rozdíl ve skóre byl v polovině třetí čtvrtiny (55:30).

Ráz utkání určila hned první čtvrtina. Skvěle jsme bránili, nutili jsme Kolín buď ke ztrátám míče, nebo k těžkým střelám, a nedovolili jsme soupeřovým hráčům hrát se sebevědomím. "Klíčový byl náš vstup do zápasu, hlavně naše obrana. V prvním poločase jsme hráli velice koncentrovaně," přikývl trenér Tomáš Bartošek.

V polovině první čtvrtiny Dominez Burnett posouval průběžný stav na 13:4, o chvíli později jsme poprvé vedli dvouciferně (17:7). Hosté v úvodní desetiminutovce proměnili pouze 4 z 18 střeleckých pokusů (z pole 4/16, trestné hody 0/2), a když k tomu ztratili 6 míčů (poměr bodů po ztrátách byl 7 - 0), nebylo divu, že rozdíl rychle narůstal.

Hned zkraje druhé části hry jsme navíc výrazně zvýšili aktivitu na útočném doskoku - za necelé 4 minuty jsme doskočili pod kolínským košem 6 míčů! - a po šňůře 10:0, na které se podíleli i přesně trojkující Kamil Švrdlík se Scotem Martinem, jsme v 18. minutě odskočili do 20bodového trháku (38:18). "K dobré obraně jsme přidali i dobrý posun míče v útoku, dokázali jsme si vyhovět, i když někdy jsme to až trošku přeháněli," všiml si Tomáš Bartošek.

V polovině třetí čtvrtiny Dušan Pandula trojkou a záhy Scott Martin z brejku navýšili rozdíl na maximálních 25 bodů (55:30), stejný rozdíl platil i v 32. minutě (64:39).  "32 minut jsme hráli velmi dobře a měli jsme zápas naprosto pod kontrolou," podotkl Jiří Welsch. Další pasáž jsme ztratili 3:12 a Kolín se díky dvěma trojkám (Bojan Bakič a Petr Šafarčík) přitáhl 3 minuty před koncem na 13bodový rozdíl (71:58), jenže po time-outu následovala naše šňůra 8:0 a žádná dramatizace se nekonala.

Dominez Burnett se opět prostřílel na dvacetibodovou hranici, tentokrát nastřádal rovných 20 bodů (střelba z pole 9/16, trestné hody 2/4, užitečnost 28), další tři muži Beksy zaznamenali mezi 11 a 13 body. Nejužitečnějšího hráče ligy, jímž je kolínský Lee Skinner, jsme udrželi na 13 bodech a 4 doskocích (střelba z pole 6/16, užitečnost 6).

Kompletní statistiky čtěte na webu České basketbalové federace.

Střelba za 2 b.:54,7% (29/53)36,4% (16/44)
Střelba za 3 b.:29,4% (5/17)24% (6/25)
Trestné hody:75% (6/8)62,5% (10/16)
Doskoky (z toho útočné):45 (9)42 (14)