17. 11. 2015

Po obrátce do Opavy

Jedním ze tří týmů, které Beksu porazily v první čtvrtině základní části Kooperativa NBL, je Opava. A právě do Slezska vyrazíme ke středečnímu duelu 12. kola.

12. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK Opava (7/3) vs. BK JIP Pardubice (8/3)
středa 18. 11. v 18 hodin

Měřeno úspěšností v uplynulých dvou sezonách (i prvním vzájemným zápasem v letošním ročníku Kooperativa NBL), Slezané nejsou naším oblíbeným soupeřem.

Prohráli jsme čtyři z posledních pěti utkání a od sezony 2013/2014 dokonce osm z jedenácti!! "Opava se nám v předchozím období postarala o mnoho těžkých hodin a dní, v nichž jsme po porážkách byli smutní," je si trenér Dušan Bohunický vědom nepříznivé bilance z předchohích dvou sezon.

Zásadní vzkaz je jasný: nastal čas to změnit!

"Víme, že budeme nastupovat na horké půdě," očekává pardubický kouč tradičně bouřlivou diváckou kulisu, "ale na druhou stranu si jsme vědomi vlastních kvalit, které se budeme snažit přetavit v co nejkvalitnější výkon, podle našeho herního potenciálu."
Dalšími osovými hráči jsou podkošoví Jakub Blažek s Martinem Gniadkem, společně doručující v průměru 27 bodů, a perimetroví Filip Zbránek, Rostislav Dragoun, Viktor Cvek či Luděk Jurečka.

Beksa zvládla poslední duel první čtvrtiny velmi dobře a z Jindřichova Hradce si odvezla přesvědčivou výhru 98:79. Střelecky zazářil Dušan Pandula, autor 31 bodů. Jaké faktory budou podle trenéra Pardubic zásadní pro středeční utkání? "Tak jako ve všech zápasech, i tentokrát bude rozhodovat více faktorů. Zmíním dva velmi důležité: střelbu otevřených střel za 3 body a práci na obranném doskoku," doplnil Dušan Bohunický.