Upravit stránku
10. 04. 2017

Play-off začíná, Beksa jde na Tury


Vrchol sezony je tady. Po úspěšné dlouhodobé části nastává čas rozhodnutí - play-off. Ve čtvrtfinálové sérii hrané na čtyři výhry Beksa vyzve svitavské Tury.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 1:

BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy
úterý 11. 4. v 18 hodin, SH Dašická

V základní části jsme se s Tury potkali dvakrát a v obou případech jsme byli úspěšnější.

To už je však dávná minulost: úvodní duel se hrál v polovině září a odveta v polovině listopadu.

"Faktem je, že Svitavy nyní mají úplně jiné klíčové hráče," upozornil pardubický kouč Levell Sanders na výrazné změny na svitavské soupisce, k nimž došlo po nepříliš povedeném vstupu do sezony. Tury převzal trenér Lubomír Růžička, mezi lídry týmu se ihned po svém příchodu zařadili ostřílení rozehrávači Roman Marko s Pavlem Slezákem i Bryan Smithson.

Více o svitavském týmu čtěte zde: Čtvrtfinálový soupeř: Tuři Svitavy

Závěr nadstavbové části oba soupeři zvládli. Pardubičtí basketbalisté uspěli v Opavě, odkud si odvezli devítibodové vítězství 81:72, Svitavy vyhrály v Brně 77:73 (nejvíce bodů: Slezák 18, Mickelson 14, Smithson 14, Marko 10, Jelínek 10...).

Beksa nepůjde do play-off v kompletní sestavě.

Dlouhodobě schází zraněný rozehrávač Josef Příhonský, navíc je velmi vážně ohrožen start nemocného pivota Ondřeje Kohouta. Všichni ostatní by měli být připraveni. "Očekávám dobrou čtvrtfinálovou sérii," předesílá Levell Sanders.

Levell Sanders: Play-off, to je čas, na který se všichni těší

Náš čtvrtfinálový soupeř postavil během sezony prakticky novou osu týmu, navíc vyměnil trenéra. V čem jste vy, trenéři, vypozorovali nejzásadnější změny v herním projevu Turů?
“Z toho, co jsme viděli, se dá říci, že hrají o poznání agresivněji. Faktem však je, že mají úplně jiné klíčové hráče: Marko, Slezák… to jsou hodně zkušení hráči, kteří mají za sebou hodně zápasů v play-off, hráli i o titul. Výrazná změna je tedy i v tom, že Svitavy nyní mají v týmu více zkušenosti z české ligy, tito hráči dobře vědí, kdo ze soupeřů jak hraje. Celkově bych řekl, že Svitavy hrají dobrý basketbal a myslím, že to bude dobrá série.”

Kdybyste měl vyjmenovat klíčové osobnosti Svitav, kteří mají zásadní vliv na hru Turů, koho byste uvedl?
“V první řadě Romana Marko, to je mozek týmu. Jak už jsem říkal, je to hodně zkušený rozehrávač, který dělá hodně práce pro svůj tým. Svitavy mají dost nebezpečných střelců z dálky, kromě Marka i Pavla Slezáka, Tomáše Teplého, Jiřího Jelínka… Je to atletický tým s rychlými pivoty, takže může hrát rychlý basketbal.”

Nastal čas play-off, období pravdy. Jdeme do něj jaksepatří nažhaveni?
“Po skončení nadstavby jsem hráčům říkal: Máme před sebou play-off, to je čas, na který se všichni těší - hráči i fanoušci. Pamatuji si, že když byl ještě hráč, měl jsem obrovskou chuť hrát! Věřím, že všichni budou mít hlad, že budeme mít tuto mentalitu! Samozřejmě vnímám, že i fanoušci se těší, pro všechny je to vrchol sezony. Doufám, že na naše domácí zápasy bude úplně vyprodáno a že náš tým bude mít tu nejlepší atmosféru, co může být. Děkujeme za to.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti