Upravit stránku
13. 04. 2022

Petr Šafarčík pokračuje v Bekse


TISKOVÁ ZPRÁVA - Sedmadvacetiletý rozehrávač Petr Šafarčík bude i nadále oblékat červenobílý pardubický dres. Vedení klubu uzavřelo s Pecou nový, dvouletý kontrakt.

Člen širšího kádru české reprezentace přišel do Pardubic před začátkem letošní sezony 2021/2022 a okamžitě se zařadil mezi lídry Beksy. V právě vrcholícím ročníku Kooperativa NBL dosud odehrál 30 utkání s velmi dobrými průměry 12,7 bodu + 4,3 doskoku + 3,9 asistence (užitečnost 14,1 za 28,5 minuty), podílel se též na zisku stříbrných medailí v Alpe Adria Cupu a bronzových medailí v Českém poháru.

Pardubický klub prodloužil kontrakt s Petrem Šafarčíkem do konce sezony 2023/2024.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Po svém letním příchodu do Beksy se Petr velmi rychle stal jedním z našich klíčových hráčů na hřišti a zároveň má zásadní lídrovskou roli v šatně. Pokračování naší vzájemné spolupráce bylo proto jednou z našich absolutních priorit a jsme pochopitelně nesmírně rádi, že jsme se ještě před koncem letošní sezony dohodli na prodloužení kontraktu o další dvě sezony.

Peca dokáže svou pozitivní energií strhnout při zápasech jak své spoluhráče, tak naše skvělé fanoušky. Jeho velkou herní předností je univerzálnost: dokáže výborně číst hru, nacházet své spoluhráče ve volných pozicích, ale soupeři je zároveň nebezpečný svými nájezdy pod koš či střelbou z delší vzdálenosti. Navíc jistě netřeba zdůrazňovat, že i v letošní sezoně potvrzuje své defenzivní schopnosti, troufám si říci, že patří mezi nejlepší obránce v celé lize. Toto všechno jsou důvody, proč jsme velmi stáli o to, aby byl Peca i nadále nedílnou součástí Beksy.

Nejen v blížícím se play-off, ale i v nadcházejících sezonách, v nichž bude oblékat pardubický dres, mu přejeme hodně štěstí a pevně věříme, že se mu bude dařit minimálně stejně tak dobře, jako doposud."

Vyjádření hráče Petra Šafarčíka:

"Mám skutečně ohromnou radost, že jsme se s vedením klubu domluvili na prodloužení smlouvy. Po celou dobu jednání jsem od trenérů i managementu cítil velký zájem o mé setrvání v Bekse, čehož si velmi vážím a chci jim za to moc poděkovat. Rád bych také poděkoval mému agentovi, který se o všechno postaral a já jsem se díky tomu mohl maximálně soustředit pouze na basket.

Velkou roli v mém letním příchodu hráli trenéři Repeša s Konvalinkou a zodpovědně mohu říci, že se mi potvrdilo, že máme jeden z nejlepších trenérských tandemů v lize. Zaroveň cítím a vidím, že každý člověk v klubu dělá maximum pro společný úspěch. Od prvního dne, co jsem tady, cítím z klubu velkou touhu a hlad po úspěchu, a přesně takové ambice mám i já! Už teď, v mé první sezoně v Bekse, jsme dokázali (zatím) získat dvě medaile, což ukazuje, že jsme na dobré cestě. I nadále si všichni budeme klást jen ty nejvyšší cíle. 

V neposlední řadě bych rád zmínil ještě dvě důležité věci. Výbornou partu, kterou v týmu máme - jsem moc rád, jak rychle jsem mezi kluky zapadl. A výborné pardubické fanoušky! Chci jim moc poděkovat za to, jakou atmosféru dokážou vytvářet nejen doma, ale i při venkovních zápasech, neskutečným způsobem nás všechny ženou kupředu. Mně osobně, a vím, že i všem ostatním hráčům, dodávají obrovskou energii, kterou pak můžeme prodávat v zápasech. Už se nemůžu dočkat na vyprodanou Dašickou při zápasech play-off!!!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti