Upravit stránku
12. 07. 2021

Petr Šafarčík do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Novým hráčem na soupisce BK JIP Pardubice je sedmadvacetiletý shooting guard Petr Šafarčík. 

Odchovanec ostravského basketbalu, jenž v minulosti oblékal dresy reprezentačních týmů U18, U19 i A-týmu ČR, působil na scéně Kooperativa NBL v klubech USK Praha, BC Geosan Kolín a ERA Basketball Nymburk, s nímž získal dva mistrovské tituly. V uplynulé sezoně 2020/2021 odehrál v nymburském dresu celkem 21 ligových utkání s průměrem 3,8 bodu (za 13:12 minuty), dalších 5 zápasů přidal v Lize mistrů (průměr 2,2 bodu za 11,3 minuty).

Pardubický klub podepsal s Petrem Šafarčíkem jednoletý kontrakt.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"O Petra jsme měli zájem již v minulosti, a proto jsme velice rádi, že jsme tentokrát našli společnou řeč a Petr nás pro nadcházející sezonu posílí. Jedná se o zkušeného hráče, který je v útoku nebezpečný jak při střelbě z delší vzdálenosti, tak při kombinaci pick-and-roll, kdy dokáže skvěle číst hru a nacházet volné spoluhráče, nebo sám zakončovat. Od prvního okamžiku našich jednání bylo zřejmé, jak moc je namotivovaný a hladový dostat se zpět na palubovku a ukázat své kvality, které i vlivem zranění v minulé sezoně prokázat nemohl. Přejeme Petrovi v našem klubu pevné zdraví a hodně úspěchů. Co se týče hráčského kádru pro nadcházející sezonu, v současnosti ještě intenzivně řešíme příchod jednoho nového hráče na pozici pivota, poté bude kádr uzavřen."

Vyjádření hráče Petra Šafarčíka:

"S Pardubicemi jsem byl po mém konci v Nymburku v téměř okamžitém kontaktu a bylo vidět, že jak vedení klubu, tak trenéři o mě opravdu stojí, což je pro mě hodně důležité. Navíc se mi líbí ambice klubu pro nadcházející období. Myslím si, že kádr je složený velice dobře a pod vedením trenérského týmu můžeme pomýšlet hodně vysoko. Osobně si od nového angažmá slibuji větší herní vytížení než v minulé sezoně. Nemůžu se dočkat, až budu moct zase naplno ukázat, co ve mně je, protože jsem si prošel nelehkou sezonou plnou zranění. Teď už jsem stoprocentně zdráv a připraven odevzdat každý den své maximum.

Co se týče Pardubic, celou svoji kariéru je vnímám jako klub na vysoké, profesionální úrovni, s výborným zázemím a ambicemi prát se o medaile. A také se skvělou fanouškovskou základnou! Po rozhovorech s trenéry cítím obrovskou motivaci a věřím, že k dosažení našich společných cílů nám pomůžou i fanoušci, kteří už se snad budou moci vrátit na tribuny a budou nás hnát dopředu. Bez fanoušků to není ono, a speciálně v Pardubicích, kde dokážou udělat skvělou kulisu, na kterou se moc těším!"

Petr Šafarčík:
  • narozen: 13. 5. 1994 v Ostravě
  • výška: 194 cm
  • pozice: 2 (shooting guard)
  • hráčská kariéra: NH Ostrava, USK Praha, BC Geosan Kolín, ERA Basketball Nymburk, BK JIP Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti