Upravit stránku
18. 06. 2024

Petr Šafarčík prodloužil v Bekse o 3 roky


TISKOVÁ ZPRÁVA - Jeden z klíčových mužů pardubické sestavy, 30letý rozehrávač Petr Šafarčík, bude i v následujících sezonách oblékat bíločervený dres Beksy.

Ostravský rodák, jenž přišel na východ Čech v roce 2021, patřil v každé z uplynulých 3 sezon k základním opěrným pilířům BK KVIS Pardubice. V minulém ročníku odehrál 32 ligových utkání a stal se nejužitečnějším hráčem i nejlepším střelcem svého týmu: průměrně zapisoval 16,1 bodu + 5,3 doskoku + 3,5 asistence za 30 odehraných minut (užitečnost 17,1). V pardubickém klubu dosud odehrál v Kooperativa NBL 106 zápasů, v nichž zaznamenal celkem 1393 bodů (průměr na utkání 13,1) a 360 asistencí (průměr 3,4).

Petr Šafarčík podepsal s BK KVIS Pardubice kontrakt na 3 roky.

Vyjádření trenéra Jana Šotnara:

"Z mého pohledu byl Petr Šafarčík v uplynulém ročníku Kooperativa NBL jedním z nejlepších hráčů celé soutěže. Prodloužení smlouvy o další 3 sezony proto vnímám jako naprosto klíčové pro stavbu našeho nového týmu. Jsem pevně přesvědčen, že Petr i v následujícím období naváže na své výborné výkony z předcházejících sezon a bude v Bekse plnit roli lídra."

Vyjádření hráče Petra Šafarčíka:

"V první řadě chci zmínit, že jsem opravdu moc rád, že jsme se s Beksou dohodli na další víceleté spolupráci, protože jsem v Pardubicích šťastný - jak po sportovní stránce, tak i v osobním životě -, což je pro mě a můj výkon na hřišti velice důležité. Každému říkám, že Pardubice mi připomínají moji rodnou Ostravu: i tady je naprosto vše, co potřebujete k životu, ale zároveň nejde o obrovské, přelidněné město.

V období, kdy začalo být jasné, že v Bekse budou probíhat zásadní změny na všech frontách, jsem byl potěšen, že klub stál o to, abych se stal nedílnou součástí této nové etapy. V další fázi už byla jednání relativně jednoduchá, nejen díky vedení klubu a mému agentovi, ale i díky trenérovi. Když jsem před třemi lety přicházel do Beksy, moje první slova zněla v tom duchu, že do Pardubic vrátíme medaile i evropské poháry a pro dodržení těchto slov jsem odhodlaný udělat naprosté maximum. O motivaci do dalších let mám jednoznačně postaráno. Po třech sezonách v Bekse jsem navíc poznal, co tento klub znamená pro pardubické fanoušky, jak se svým klubem žijí, i když se nám zrovna nedaří. I kvůli nim pevně věřím, že v nové éře, která je před námi, stanovené cíle splníme!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti