Upravit stránku
25. 05. 2021

Petr Heřman ukončil kariéru


TISKOVÁ ZPRÁVA - Basketbalista Petr Heřman, jenž odehrál uplynulou sezonu 2020/2021 v pardubickém klubu, se rozhodl v 27 letech ukončit svoji aktivní hráčskou kariéru.

Přeloučský rodák a odchovanec tamního basketbalového klubu, jenž již v mládežnických kategoriích oblékal převážně pardubický dres, učinil toto zásadní rozhodnutí kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům, které jej bohužel provázely i po většinu uplynulé sezony. Svoji premiéru v nejvyšší mužské soutěži si 208 cm vysoký pivot odbyl v 17 letech: v sezoně 2010/2011 naskočil v NBL do pěti zápasů. Jeho další kroky vedly do španělské Canarias Basketball Academy, odkud zamířil na Loyola Marymount University (NCAA), kde strávil pět let, načež se vrátil do Pardubic. S pardubickým klubem podepsal tříletý kontrakt, přičemž v první sezoně působil v týmu Basket Brno a uplynulý ročník odehrál v Bekse: v 29 zápasech sezony 2020/2021 zaznamenával průměrně 5 bodů a 4 doskoky. Jeho finální kariérní bilance v Kooperativa NBL činí 47 zápasů a 271 bodů.

Vyjádření hráče Petra Heřmana:

"Kdyby mi tenkrát, před 20 lety, v přeloučské sokolovně někdo řekl, co všechno díky basketbalu zažiji a že s ním procestuji celý svět, asi bych na něj nevěřícně koukal a klepal si na čelo. Basketbal mi toho dal opravdu v životě spoustu: kamarády, zážitky, sem tam i nějaké úspěchy. Dlouho jsem zvažoval, jestli ještě rok zkusit, když předešlá sezona skončila předčasně a ta letošní byla kvůli covidu hodně specifická. Rozhodnutí to nebylo vůbec jednoduché, ale zdraví máme jen jedno. Od roku 2012 jsem absolvoval čtyři operace, ale přetrvávající zdravotní problémy mi bohužel nedovolují dál pokračovat v kariéře na potřebné úrovni.

Jsem rád, že jsem dostal možnost zakončit hráčskou kariéru v klubu, kde jsem v mládežnických kategoriích začínal. Pardubice pro mě vždy budou místem, kam se budu rád vracet.

Petr Heřman

Chtěl bych ze srdce poděkovat všem, kdo mě podporovali a pomáhali mi na mé basketbalové cestě, především mé rodině, všem trenérům, spoluhráčům, agentům, sportovním doktorům a členům realizačního týmu. Všem patří velké díky. V neposlední řadě bych rád poděkoval pardubickým fanouškům za to, že nám chodili fandit za okna naší haly i ve velice nepříznivých podmínkách, které provázely letošní sezonu.

Jsem rád, že jsem dostal možnost zakončit hráčskou kariéru v klubu, kde jsem v mládežnických kategoriích začínal pod vedením trenérů Bartoška, Procházky a Zdobinského. Díky nim jsme my, hráči, zažívali jeden úspěch za druhým, protože vítězství pro nás byla standardem a já na tyto roky moc rád vzpomínám. Pardubice pro mě vždy budou místem, kam se budu rád vracet. Všem v klubu přeji jen to nejlepší, spoustu úspěchů a hlavně pevné zdraví!"

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"I přesto, že k naplnění Petrova tříletého kontraktu v našem klubu zbývala ještě jedna sezona, jeho rozhodnutí ukončit profesionální hráčskou kariéru chápeme a plně respektujeme. Ve značné části uplynulého ročníku Kooperativa NBL jej bohužel limitovaly zdravotní potíže, s nimiž by se Petr potýkal i v další fázi hráčské kariéry, a proto učinil krok, který je z jeho pohledu nejlepší. Děkujeme mu za jeho výkony v pardubickém dresu a do další životní etapy přejeme jen to nejlepší."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti