Upravit stránku
22. 02. 2024

Peca a Kameron v All-Star Game


Cesta k ligové All-Star Game v Opavě (23. března) dospěla k dalšímu důležitému bodu - odhalení obou základních pětic, které si vybrali kapitáni Východu a Západu, tedy Šimon Puršl a Tomáš Pomikálek.

Oba si do akce přizval„„i samé těžké váhy.

Na Východě rekrutace hvězd probíhala ze zdrojů Opavy, Ostravy, Brna, Olomoucka, Pardubic a Kolína, na Západě pak z Děčína, Ústí, Písku, Nymburka a pražských klubů USK a Slavie, přičemž z jednoho týmu směli být v základní pětce nejvýš dva hráči. Reprezentační pivot Puršl si na rozehru zvolil spoluhráče z Opavy a lídra úřadujících mistrů Jakuba Šiřinu. „Pro mě byl „Šířa” jasná volba, v době All-Star Game už by měl být dávno zdravý a hrát, tak by na takové akci v Opavě neměl chybět,” zdůraznil potetovaný centr.

Na křídla doplnil letošní tahouny Pardubic, tedy Petra Šafarčíka a Kamerona Chatmana. „Na pozici dvě jsem zvolil „Pecu” Šafarčíka, který má dobrou sezonu a je to super kluk do party. A na trojce bude Kameron, kterého znám už z Brna, je s ním velká sranda a je to i super charakter, který nám při All-Star Game určitě pomůže, a rád si s ním znovu zahraju,” dodává Puršl. Ten utvoří pod košem silný tandem s brněnským Terrellem Brown-Soaresem. „Za mě je to jeden z nejlepších pivotů u nás na Východě, hlavně po stránce atletičnosti, takže do All-Star určitě patří. Udělá show pro fanoušky a pomůže nám vyhrát,” nepochybuje východní kapitán.

I západní jména mají ovšem značnou sílu. Rozehru bude řídit největší kometa letošní sezony a senzační nováček NBL Vojtěch Sýkora z Písku, který pro Sršně doručuje téměř triple double na zápas.

„Po letošních výkonech, které Vojta předvádí, si myslím, ze tuto volbu asi každý pochopí. Navíc je to mladý a velice talentovaný kluk, který pokud bude chtít, tak věřím, že může před sebou mít velice hezkou budoucnost,” věští kapitán Děčína i týmu Západu Tomáš Pomikálek.

Na křídlech bude mít v základu nesmírnou údernost v prvním a čtvrtém střelci aktuálního ligového pelotonu. „Na jednom křídle bude ústecký Ty Nichols, což je další hráč, který předvádí výborné výkony a baví diváky svou hrou. Taková show je navíc pro něj jako dělaná. A aspoň všichni uvidí, ze mezi Děčínem a Tyem není žádná nevraživost,” usmívá se válečnický veterán. „A spoluhráče „Matese” Svobodu jsem musel vzít. Hodně prosil a navíc to bude mít blízko domů do Ostravy. Samozřejmě i on patří mezi nejlepší skórery ligy a tak na křídle nemohl chybět.

Pod koš k sobě Pomikálek povolal nymburského bojovníka a nejužitečnějšího hráče dlouhodobé části v minulé sezoně Sukhmaila Mathona. „Je to samozřejmě nejvýraznější postava Nymburka, předvádí výborné výkony jak v lize, tak v Europe Cupu, takže byl mou první volbou,” podotýká dvoumetrový forward, pro nějž výběr celé pětky nebyl snadným úkolem. „Těch kluků, kteří by si to zasloužili, je hodně a samozřejmě i pro mě platilo omezeni, ze jsem mohl vybrat maximálně jednoho spoluhráče. Na druhou stranu jsem chtěl, aby ta pětka byla aspoň trochu pestřejší, co se týče dalších klubů, ze kterých kluci jsou.”

ZÁKLADNÍ PĚTKA VÝCHODU

Jakub Šiřina (BK Opava)
Petr Šafarčík (BK KVIS Pardubice)
Kameron Chatman (BK KVIS Pardubice)
Terrell Brown-Soares (Basket Brno)
Šimon Puršl (BK Opava)

ZÁKLADNÍ PĚTKA ZÁPADU

Vojtěch Sýkora (Sršni Photomate Písek)
Ty Nichols(SLUNETA Ústí nad Labem)
Matěj Svoboda (BK ARMEX Děčín)
Sukhmail Mathon (ERA Basketball Nymburk)
Tomáš Pomikálek (BK ARMEX Děčín)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti