20. 04. 2017

Páté utkání již od 15:45!

Jediné vítězství dělí pardubické basketbalisty od postupu do semifinále. Ve čtvrtfinálové sérii vedou nad Svitavami 3-1 na zápasy, utkání číslo 5 je na programu v sobotu již od 15:45!

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 5:

BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy
sobota 22. 4. v 15:45, Sportovní hala Dašická

Tuři se - nikoliv však překvapivě - ukazují jako velmi kvalitní a především houževnatý soupeř.

Zápas číslo 3 získali pro sebe, v Utkání 4 dokázali téměř vymazat 21bodovou ztrátu, a to za necelých 10 minut!

Do té doby, od 1. do 28. minuty, se proti výtečné defenzívě Beksy prosazovali jen velice obtížně, čehož nejlepším důkazem je pouhých 31 bodů, které svitavští basketbalisté v této pasáži nastřádali. A jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek před sobotním šestým duelem předesílá: "I toto utkání se bude odvíjet od kvality naší obrany."

V obou domácích zápasech a ve druhém svitavském utkání Beksa parádně začala. Na soupeřovy hráče s míčem vyvíjela velký tlak po celém hřišti a dostávala je do nekomfortních situací. "Klíčové bude, abychom bránili tak, jako v posledních zápasech, s tím budeme vstupovat i do pátého utkání," řekl dále Bartošek.

"I do nadcházejícího utkání musíme vstoupit se stejnou energií, jako do středečního čtvrtého zápasu série, nebo jako do prvních dvou domácích zápasů. V těchto zápasech jsme hned od začátku dostali Svitavy pod velký tlak a získali velký bodový náskok," připomněl pardubický trenér úvodní šňůry svého týmu ze zápasů číslo 1 (šňůra 16:1) a číslo 4 (šňůra 16:0).

Top-střelci v sérii

Jobi Wall 15,3, Lamb Autrey 14,5, Dominez Burnett 13,5, Dušan Pandula 10,3, Radek Nečas 6,3... - Hunter Mickelson 17,8, Jiří Jelínek 11,5, Bryan Smithson 10,0, Brett Roseboro 9,3, Roman Marko 9,0...

Tuři v celém dosavadním průběhu série využívají změny obran z osobní na zónovou a naopak. V předchozím Utkání 4 hráli ve druhé půli dlouhý úsek zónovou obranu, která Bekse činila problémy. "Další věc tedy je, abychom daleko lépe řešili situace v útoku při změnách obrany Svitav z osobní na zónovou, abychom nepřecházeli střelecké pozice," zmiňuje proto Tomáš Bartošek i nutnost efektivní ofenzívy - pečlivě zorganizovaných útoků do zónové obrany, vytváření kvalitních střeleckých pozic a sebevědomé zakončování. "Věřím, že k vyšší úspěšnosti střelby nám pomůže i naše domácí prostředí, protože v hale na Dašické máme nastříleno."

Do sobotního duelu jde Beksa s vedením 3 - 1 na zápasy a od postupu do semifinále ji dělí jediné vítězství. "Naším přáním a cílem je toto utkání zvládnout co nejlépe a dovést ho do vítězného konce," uzavřel Tomáš Bartošek.